Коли українцям увімкнуть опалення

Коли українцям увімкнуть опалення

Опалювальний сезон розпочнеться у жовтні, коли середньодобова температура повітря протягом трьох днів буде нижче +8 градусів.

Житлові будинки можуть бути під'єднані до централізованого опалення раніше, ніж об'єкти комунальної сфери, пише "gazeta.ua".

Згідно із законодавством, соціальні об'єкти починають під'єднувати, якщо температура всередині будівлі не перевищує +16 градусів. Також тепло в батареях позачергово буде з'являтися за індивідуальними заявками.

Раніше, незалежно від температури за вікном, опалення вмикали приблизно 15 жовтня. Так, виникали ситуації, коли квартири опалювали даремно, змушуючи українців влаштовувати провітрювання та платити за комуналку більше.

З 2019 року було вирішено вмикати опалення, орієнтуючись не на календар, а на погоду. Якщо три доби поспіль середня температура буде менше 8 градусів Цельсія, тоді опалення вмикають.

У середньому українці віддають за опалення приблизно 70% від усіх витрат на комуналку. Тобто вже у листопаді, коли отримаємо платіжки за жовтень, доведеться витратити на енергоресурси значно більше коштів.

Із жовтня почнеться подорожчання блакитного палива. Вартість опалення для українців змінюватиметься щомісяця, залежно від ціни на газ.

Якщо у жовтні, ймовірно, різниця буде незначною, то в розпал сезону, у грудні-лютому, газ може підскочити у ціні від 5,8 до 7 грн за кубометр, розповідає представник Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан. Пропорційно можуть злетіти ціни й на тепло.

Стрічка новин