«Готові дати відсіч» насиллю

Безкоштовні курси самооборони для полтавок і їх дітей проводять у Полтаві на стадіоні «Динамо». Поліція спільно із судовою охороною почала проєкт «Готові дати відсіч». Він спрямований на протидію насильству. На першому уроці побувала наша знімальна група. 

Учасники проєкту тренуються швидко реагувати на напади на вулиці. Імітують небезпечні ситації у парах. 

Ганна Олексіївна, учасниця проєкту

- У мене був гіркий досвід 18 років тому назад і уже протягом 18 років я боюсь вийти ввечері сама без супроводу. Тільки темніє – для мене це паніка. Я прийшла сюди, не скажу, що надії великі маю. Але впевненість ці курси мені однозначно дадуть.

А пані Катерина прийшла на заняття з 6 річним сином. Він мріє працювати у поліції. 

Катерина Коротюк, учасниця проєкту

- Ніколи не завадить додатковий досвід. Хотілося б, щоб діти і жінки, я спортсменка, я трохи розумію. Хотілося б, щоб решта людей теж розуміли, щоб не сподіваючись ні на кого себе захистити і щоб діти росли у впевненості, що вони теж щось можуть. Ту ж маму захистити, чи допомогти. Це дуже важливо. 

Запустили проєкт «Готові дати відсіч» поліція Полтавщини спільно із судовою охороною.

Олександр Аленін, начальник територіального управління Служби судової охорони Полт. обл.

- Наше управління на сьогодні існує рік у Полтавській області. Ми коли формувалися, до його рядів прийшли співробітники, які раніше працювали у Нацполіції і минулого року уже цей проєкт запускали, він мав позитивні наслідки. Тому така ідея виникла.

Заняття проводять фахівці з прийомів самозахисту та майстер спорту міжнародного класу з боротьби дзюдо. Теоретичним основам тактики - навчають співробітники судової охорони.  

Ірина Москаленко, начальниця ювенальної превенції Полт.обл. 

- Це певний цикл програми, розрахований і розбитий на деякі етапи. Поняття насильства дуже широке. Насильство може бути як на вулиці, так і домашнє, також ювенальна поліція вивчає насильство у школі. Це може бути булінг і окремо дуже гостро сприймається, коли це відносно неповнолітніх – це сексуальне насильство.

Такі заняття планують проводити щоп’ятниці.

Стрічка новин