Кременчуцький краєзнавчий музей: нове життя і нові експонати

Після 10 років реконструкції у Кременчуці відкривають частину його експозиції. За останній рік фонди поповнились понад 320 експонатами. Серед них є й унікальні. Які саме - з’ясовувала наша знімальна група.

Напередодні дня міста у Кременчуці планують відкрити перший поверх краєзнавчого музею. Там демонструватимуть змінну експозицію.

Алла Гайшинська, директорка Кременчуцького краєзнавчого музею

- До Дня міста ми хочемо відкрити хоча б на першому поверсі у двох залах виставку. У ній ми покажемо фрагменти всіх наших музейних колекцій. І палантеологію, і мінералогію, і історичні артефакти, щоб кременчужани згадали, яка багата історія нашого міста.

Не зважаючи на те, що сам музей не працює, його спіробітники постійно ведуть науково-дослідницьку роботу, експонати поповнюються новими зразками. Цьогоріч їх надійшло понад 320. Серед них велика колекція конвертів, подарованих кременчуцьким меценатом Володимиром Матициним і виготовлені малими тиражами на замовлення Кременчуцького відділення Асоціації філателістів України та інших організацій. Є і картини, передані Кременчуцьким педагогічним коледжом імені Макаренка.

Ірина Маширова, завідувачка відділу фондів Кременчуцького краєзнавчого музею

- Це – їхній подарунок. Роботу передано безкоштовно. Для нас це є вагомим. І взагалі, якщо такі роботи приходять до музею – ми дуже раді.

Поповнила фонди й рідкісна сукня, якій вже майже 90 років, але виглядає, як нова.

Ірина Маширова, завідувачка відділу фондів Кременчуцького краєзнавчого музею

- Цей експонат передала до фондів Алла Миколаївна Лушакова (відома наукова співробітниця). Їй вдалось знайти сукню. Дата майже 1930 рік.

Музейні співробітниці кажуть: із задоволенням приймають до фондів музею старі речі. Буває, зізнаються, купляють їх і на місцевій барахолці чи на ринку.

Стрічка новин