Понад 3 сотні велосипедистів їхали містом колоною

Сьогодні у Полтаві відбувся традиційний велодень. Зазвичай його проводять навесні. Проте, цього року карантин вніс свої корективи. За велопарадом спостерігала наша знімальна група.  

Трьома різними маршрутами велосипедисти приїхали до центру міста. Всі зібрались у Корпусному парку. Звідси вирушають на велопарад спільною, великою велоколоною. 

Роман Широких, співорганізатор велодня 

- 23 вересня, Половки та Левада. 3 колони з’їжджаються в корпусний парк сюди. Потім з корпусного парку буде невеличкий велопробіг до пам’ятника Зигіну і розвертаємось і їдемо до парку «Перемога», де буде уже дозвільна програма.

 Дехто катається на дозвіллі, хтось користується лише цим транспортним засобом для пересувань містом щодня. Полтавці говорять, у нас не достатньо розвинена велоінфраструктура. 

Ольга Откидач,велосипедистка 

- Це мій транспорт. Я їм рухаюсь по всьому місту. Магазин, до друзів, в аптеку. Обов’язково потрібно, бо це майбутнє з всіх сторін. А ковід показав, епідемія показала, що це просто перша необхідність для людей, бо він вирішує ці проблеми у спілкуванні. 

Олександр Гаращенко,велосипедист

- Полтава – це місто велосипедистів, дуже багато людей, які полюбляють цей вид транспорту. Це для них, як і для мене, хобі і стиль життя. Але інфраструктура нашого міста бажає трохи краще. Якщо така кількість людей у нашому місті на велосипедах, то потрібно розвивати цю інфраструктуру.

До заходу приєднався і будівельник Сергій Іващенко разом із дружиною. На його думку, розвиток велоінфраструктури у місті повинен бути у пріоритеті для міської влади.

Сергій Іващенко, будівельник, учасник заходу

- Треба збирати їх, класти мапу міста і починаючи відсіль, ви бачили, які у нас тротуари і т.д., готувати на наступний рік програму з розвитку велодоріжок по місту. Це те, що потрібно не тільки велосипедистам, це потрібно скутеристам, це потрібно на моноблоках людям, які пересуваються. Їх зараз законодавчо приєднали до учасників дорожнього руху. Їм потрібно створити окрему доріжку по якій вони будуть рухатись.

Стрічка новин