Шнобелівська премія-2020 з фізики дісталася українцям

Шнобелівська премія-2020 з фізики дісталася українцям

Українські дослідники, які працюють в Австралії, удостоїлися жартівливої Шнобелівської премії "за досягнення, які змушують спочатку засміятися, а потім - задуматися". Українці провели науковий експеримент з хробаками.

Українські вчені фізик Іван Максимов і математик Андрій Потоцький отримали Шнобелівську премію в номінації Фізика за дослідження дощових черв'яків. Жартівлива нагорода для них стала цілковитою несподіванкою, пише Корреспондент.net з посиланням на The Guardian.

Українці працюють у Свінбернському університеті технологій в австралійському Мельбурні. Вони досліджували поведінки тіла черв'яків під впливом вібрації.

"Ми не планували вирішити якесь конкретне питання або наукову проблему. Я вирішив подати вібрацію за допомогою динаміка, тому пустив кілька інструментальних звукових сигналів. І вони почали рухатися, як вода", - розповів Іван Максимов.

Фахівці виявили, що вібрації змушують черв'яків формувати візерунки, аналогічні до тих, які формують краплі води у відповідь на вібрацію.

Тепер українці розмірковують, в якій сфері їхнє дослідження може стати в нагоді.

Стрічка новин