Відкрили меморіальну дошку загиблому на Донбасі Олександру Бублику

29 серпня 2014-го від підступних ворожих обстрілів загинули сотні наших захисників, ще більше отримали поранення, десятки пропали безвісті. Найменше, що ми можемо зробити, – віддати данину пам’яті тим захисникам. Про це говорили учасники мітингу у селі Рунівщина Полтавського району, відкриваючи сьогодні меморіальну дошку загиблому під Іловайськом військовому снайперу Олександру Бублику.

На фасаді приміщення місцевої школи відбулося відкриття меморіальної дошки на вшанування пам’яті загиблого на Донбасі Олександра Бублика 1987 року народження, випускника цього навчального закладу. Ініціаторами її встановлення були представники районного військового комісаріату та Громадської організації «Полтавська районна спілка ветеранів Афганістану (учасників бойових дій)».

Олександр Левчук, голова ГО «Полтавська районна спілка ветеранів Афганістану (учасників бойових дій)»

- Ми не ділимо на категорії: учасники АТО, ветерани Афганістану. На сьогодні до складу нашої організації входять учасники АТО. Ми знаємо і відчуваємо, що таке втрата побратима на війні, а тим паче – на такій війні.

На мітингу зі словами подяки захисникам України виступили представники обласної та районної влад, вчителі, військові, місцеві мешканці. Зокрема Юлія Провороцька, однокласниця загиблого учасника АТО Олександра Бублика, пригадувала його як дуже відповідального хлопця, який гарно навчався. Після 11 класів він пішов в армію, пізніше залишився служити за контрактом. А з початком війни у званні сержанта проходив службу на посаді командира відділення снайперів. 

Юлія Провороцька, однокласниця загиблого учасника АТО Олександра Бублика

- Нам стало відомо, що після великого котла багато хлопців полягло, і в тому числі вважали безвісті зниклим нашого однокласника Олександра Бублика, і лише нещодавно стало відомо, що його рештки знайшли і захоронили в Дніпропетровській області.

Олександр Бублик вважався зниклим  безвісті з 25 серпня 2014 року до шостого січня 2017 року. Лише тоді стало відомо, що він загинув внаслідок вибухів та осколків під Іловайськом.

Олександр Левчук, голова ГО «Полтавська районна спілка ветеранів Афганістану (учасників бойових дій)»

- Це гради, внаслідок вибухо-мінної дії, як написано в свідоцтві про смерть. Самі обставини невідомі. Ви знаєте, що таке Іловайська трагедія, і саме 29 серпня в державі відзначається День пам’яті загиблих, і вона присвячена Іловайській трагедії. Його побратимів, хто був там, разом з ним, на жаль, ми не змогли знайти, поки ніхто не відгукувався.

Юлія Провороцька, однокласниця загиблого учасника АТО Олександра Бублика

- Ми завжди пам’ятатимемо Олександра. Він залишиться в наших серцях, тим розумним, серйозним таким, життєлюбним, він так любив життя, царство небесне його душі, герої не вмирають. Слава героям!

Військові відкрили меморіальну дошку загиблому учаснику АТО Олександру Бублику, а присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у війні на Сході України. Сергій Блавацький, Сергій Сепітий, телеканал «Центральний»  

Стрічка новин