У селищі Вороніна під Полтавою викрали альтанку

Встановили її за проєктом «Бюджет участі» 2 роки тому. Громада висунула свій проєкт і перемогла. Невдовзі мали відзначати річницю події, але не вийшло. Замість трьох альтанок стоїть лише дві, а на місці викраденої - витоптана галявина. Деталі - у сюжеті Анни Ружін.

Про те, що тут стояла альтанка, нагадує лише витоптане місце, але ні споруди, ні плитки уже немає. Сум та розпач – ці емоції охопили людей. Адже хтось руйнує їх мрію та бажану перемогу в конкурсі «Бюджет участі».

Лариса Карпова, авторка проєкту 

- Проєкт реалізований був в 2018 році. Це був проєкт, написаний нашими мешканцями і поданий мною за проханнями, адже, на жаль, в нашому мікрорайоні немає де проводити час, немає футбольного поля, а зараз баскетбольне і футбольне поле у нас є.

У рамках проєкту були і альтанки, які рахувалися як зона відпочинку. 

Спроби викрасти альтанку були, але тоді злодія злякали місцеві.

Марина Сергєєва, заступниця голови комітету с.Вороніно

- Перші спроби розбирати альтанку були нещодавно, наші мешканці помітили це 7-8 липня. На той час хтось відкрутив усі елементи кріплення і почали знімати верхні дошки даху. А десь через місяць, 12-13 серпня, альтанку вивезли повністю.

Цього разу злодію вдалося завершити задумане. На місці злочину люди помітили сліди від шин автівки. Авторка проєкту Лариса Карпова каже: вивозили точно транспортом, адже конструкція важка, та й під'їхати можна.

Люди написали звернення до поліції, але копам поки що нічим порадувати людей. 

Лариса Карпова, авторка проєкту  

- Вони дуже оперативно спрацювали, швидко приїхали, у нас навіть був пес, який гарно вивів на слід певний, але наразі іде слідство і у нас немає хороших результатів. Ми у розпачі, маємо прикмети цього чоловіка, який розкручував саморізи і намагався витягти кріплення, але ми навіть не впевнені, що це мешканець нашого мікрорайону.

Вадим Сорока, голова робочої групи міського «Бюджету участі» 

- По даних проєктах, які вигравали до цього, такого не було. Не було крадіжок. Тепер бачимо, що такий факт є. Тож тепер ми на майбутнє,  коли буде подаватися проєкт, авторам потрібно буде закладати суму на відеоспостереження. Це буде розумно і ми будемо розуміти, хто це зробить, і поліції буде легше розуміти, хто це зробив.

Люди позамазували шурупи, щоб ніяк було розкручувати кріплення. 

Паралельно місцеві розпочали збір коштів, щоб придбати камеру і хоч якось убезпечити дві альтанки, які залишилися.

Стрічка новин