Цього року розпочнеться масштабний ремонт дороги Чорнухи-Лубни

Цього року розпочнеться масштабний ремонт дороги Чорнухи-Лубни

На пленарному засіданні тридцять четвертої позачергової сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання було підтримано проєкт рішення «Про здійснення місцевого запозичення у 2020 році» для фінансування капітального ремонту всієї дороги Чорнухи – Лубни. 

Ця дорога, протяжністю 34,5 км, як зазначив очільник Державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області», перебуває у катастрофічному стані. У цьому році на капітальний ремонт з обласного дорожнього фонду вже спрямовано понад 120 мільйонів гривень. Однак, для завершення робіт не вистачає 515 мільйонів. Саме тому запропоновано здійснити місцеве внутрішнє запозичення до обласного бюджету.

"До обласної адміністрації надійшло чимало звернень від місцевих жителів про незадовільний стан цієї дороги. Цього тижня я на власні очі переконався, що це найгірша дорога в області. Жителям Лохвиці, Чорнух, щоб доїхати до Лубен чи Полтави, доводиться об’їжджати цей шлях через Пирятин, накручуючи 85 додаткових кілометрів, – розповів голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. – До місцевого запозичення Полтавська область йшла 6 місяців і отримала право взяти гроші в державному банку, а повертати їх за рахунок державної субвенції".

Директор «Агентства місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан повідомив, що обсяг загального річного фінансування за державною субвенцією для Полтавської області становить 1,3 млрд. грн. І якщо вдасться залучити 515 млн гривень інвестиційного запозичення на повноцінний ремонт із новим міцним асфальтом, гроші по кредиту повертатимуться саме з цієї субвенції.

Народний депутат України Анастасія Ляшенко запевнила, що держава виконає свої зобов’язання.

"Держава і Офіс Президента визначили Полтавщину пілотною областю щодо впровадження подібного запозичення на місцевому рівні, – говорить Анастасія Ляшенко. – Сама прикладу максимум зусиль, аби держава виконала свої зобов’язання. Безумовно ми всі хочемо, щоб усі дороги, в усіх напрямках були відремонтовані. Але повірте, Чорнухи-Лубни на сьогодні в найгіршому стані. Сподіваюся, що ми будемо працювати так, щоб усі шляхи Полтавщини були в ідеальному стані".

"Сподіваюсь на конструктив і розуміння. Ця дорога – надзвичайно важлива, бо, по-перше, з’єднуватиме населені пункти з центром майбутнього укрупненого Лубенського району", – резюмував голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

У результаті більшість депутатів (58) підтримали проєкт рішення у цілому.

Стрічка новин