В Україні дозволили видавати віртуальні чеки

В Україні дозволили видавати віртуальні чеки

Після запуску "каси в смартфоні" більше не обов'язково друкувати паперовий чек.

Як повідомляє видання Сегодня, з 1 серпня в Україні запустили додаток для програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО), які дозволяють бізнесу відмовитися від звичайного касового обладнання та перейти на "підручні засоби". При цьому підприємці, які почали використовувати "касові апаратів в смартфоні" можуть не видавати покупцям звичайні чеки, а відправляти їх по електронній пошті.

"Розрахунок буде відбувається так само, як і при використанні стандартного РРО. Тільки чек може видаватися не з фіскального пристрою, а навіть з простого принтера. Або навіть в електронному вигляді. Яким чином продавець зможе отримувати доступ до пошти клієнта – буде залежати від системи касового обліку, від програмного комплексу, який використовується в магазині або кафе. Наприклад, якщо клієнт бере участь в якихось програмах лояльності, у магазину або кафе, швидше за все, вже є його електронна пошта, і на цю пошту йому можуть відправити чек. Також є можливість на звичайному чеку формувати QR-код, який клієнт може відсканувати і перевірити, чи зареєстрований цей чек в податковій чи ні", – розповів сайту "Сьогодні" СЕО компанії SkyService POS Микола Дубовик.

Втім, до кінця всі технології ще незрозумілі. Зокрема, тому, що досі не видано багато нормативних документів, які потрібні для запуску новації.

"Після запуску програмних РРО продавцям більше не обов'язково буде друкувати паперовий чек. Можна просто показати QR-код або відправити SMS або на пошту дані по чеку, щоб потім гість міг по ньому знайти інформацію на сайті податкової. Однак досі в податковій не роз'яснили, як правильно за законом відправляти електронний чек клієнту, у якого немає ні смартфона, ні планшета", – уточнив CEO та співзасновник компанії по автоматизації кафе, ресторанів і магазинів Poster Родіон Єрошек.

Стрічка новин