1 серпня в усьому світі стартував тиждень грудного вигодовування

Його започаткувала Всесвітня організація охорони здоров'я, аби привернути увагу до важливості та цінності природнього вигодовування малюка. В Україні ініціативу підтримали у 2001 році. До слова, ВООЗ рекомендує годувати немовля до 3 років включно.

Грудне вигодовування – універсальне харчування для дитини, одна з переваг якого – формування теплого емоційного зв'язку між матір'ю та немовлям. Так дитина відчуває себе захищеною, говорить педіатр.

Альона Майорова, педіатр-неанатолог

- Дитину потрібно годувати у тихій, спокійній кімнаті, де немає ніяких звуків, щоб відволікали. Під час годування має бути контакт із дитиною «очі в очі». Тобто, мати не повинна відволікатись на телефон, телевізор.

ВООЗ рекомендує годувати до трьох років. Адже саме стільки у дитини працює смоктальний рефлекс. З 6 місяців – давати перші прикорми – каші, соки, овочеві чи фруктові пюре.

Під час годування матері важливо правильно харчуватись, не вживати алкоголю й кави, їсти їжу, приготовану на пару.

Під час лактаційних криз – відпочивати, гуляти, пити достатньо води.

Під час грудного вигодовування у травній системі немовляти формується корисна мікрофлора, правильно розвивається головний мозок. Корисно це і для здоров'я матері – наприклад, зупиняються післяпологові кровотечі.

Альона Майорова, педіатр-неанатолог

- Грудне вигодовування впливає позитивно на розвиток дитини. Адже у молоці міститься достатня кількіть мінералів, вітамінів, імуноглобулінів. Грудне молоко – це так би мовити перша «вакцина» для немовляти.

Світлана годувала сина до 2 років та 8 місяців. Вважає – це перше правильне харчування для дитини.

Світлана Антонець, мати двох дітей

- Те, що я бачу у складі різних сумішей, мене не дуже приваблює, тому я дуже чітко знала, що хочу годувати свого синочка і давати йому все, для того щоб він ріс здоровою людинкою.

Також мати ретельно вивчала рекомендації Міністерства охорони здоров'я та педіатрів щодо вигодовування.

Світлана Антонець, мати двох дітей

- Наприклад, дитинка захворіла. ГРВІ звичайне. І у мами виробляються антитіла щодо цієї хвороби. Наскільки все мудро замислено, що коли мама переживає за дитинку, в неї ці антитіла в той же момент виробляються. Ти годуєш, і потім вона виліковується, ця хвороба.

Відлучати немовля рекомендують у зимовий період або восени, аби запобігти небажаним кишковим інфекціям.

Стрічка новин