Тварин на ринках Полтави продають під пекучим сонцем

Зоозахисники давно обурюються – домашніх тварин на ринках Полтави продають, утримуючи живих істот у неналежних умовах. Мовляв, весь день на сонці, у тісних клітках. Днями до нас звернулась небайдужа глядачка, яка розповіла: на одному із ринків продають гризунів прямо під пекучим сонцем. А це для тварин дорівнює смерті. Лариса Шило – далі.

Поблизу Центрального ринку продають кошенят та цуценят. Не у всіх в клітках є ємності з водою. Деякі – під парасолькою, деякі – ні. При появі оператора кошенят накривають ковдрою. 

продавчиня тварин

- Ні, я не хочу нічого говорити. Ну не хочу.

Ось ця продавчиня одразу витягає пляшку з водою та напуває маленьких «британців» з кришечки.

продавчиня кошенят

- Парасолька, холодна вода. 

- Напуваєте? 

- Обов'язковою. Разів 10 на день. Лапки змочуємо, подушечки.

Музикантка Надія Цебрій давно захоплюється розведенням гризунів. Говорить – пацюки прив'язуються до людини, мають емоції та навіть індивідуальність.

Саме дівчина побачила на ринку «Мотель» клітки з дрібними тваринами, що стояли під відкритими променями сонця.

Надія Цебрій, розводить гризунів

- У пацюків може бути тепловий удар. Вони можуть померти. Тому що безпечна температура для гризунів – десь в районі від 17 до 24 градусів. Вище – небезпечно для життя. А там, де вони стояли, ну точно вже спекотніше за 27 градусів.

Продавці гризунів від коментарів відмовились. Кажуть не на камеру – клітки пересувають у затінок, а тоді просто не встигли це зробити.

Ми зателефонувати до поліції, аби дізнатись, чи вважається  «жорстоким поводження із тваринами», коли їх продають у неналежних умовах.

Поліна Ларіна, головна спеціалістка відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- Людина у будь-якому випадку має право викликати поліцію, якщо вона вважає, що є якісь правопорушення. У даному випадку – ознаки жорстокого поводження з тваринами. Кримінальної відповідальності тут не буде, адже є нюанси. Обов'язково потрібно, аби були конкретні наслідки.

Кримінальним злочин буде вважатись, якщо у суді доведуть – внаслідок певних дій тварина дійсно захворіла або загинула.

В інших випадках можна говорити про адміністративні порушення. 

Стрічка новин