Відомий мандрівник за 22 дні підкорив Псел

Відомий мандрівник із Чернігова Михайло Закусилов приплив до Кременчука на одномісній байдарці, здолавши майже 600 кілометрів. 22 дні він подорожував річкою Псел. Про свої спостереження та враження під час водної мандрівки та плани поділився із нашою знімальною групою.

Днями біля берегів наддніпрянського міста пришвартував свого човна відомий мандрівник, блогер, байдарочник Михайло Закусилов. Стартував він практично із місця, де річка починається в Україні. А це між селами Запсілля та Миропілля Сумської області. Чимала частина Псла протікає Полтавщиною. Мандрівник розповідає: залишився приємно враженим її мальовничими краєвидами та приязними людьми.

Михайло Закусилов, мандрівник

- Мені сподобалося, що прибрані стоянки, береги. Такого там точно немає (показує на колоду на березі). По суті це європейський рівень культури населення. Люди щирі. Усі звали погодувати, допомогти, залишали на ніч. І це не видумана історія.

Михайло Закусилов каже: у деяких місцях цивілізація не встигла втрутитися у тихе й помірковане водне життя та порушити той гармонійний баланс, який здавна існував на річках.

Михайло Закусилов, мандрівник

- Часто з 2,5 метрів я бачив дно. Я бачив риб великих. Я плив, як в акваріумі. Гребу 5-6 метрів - косяк головнів чи щука поплила. Дуже здорово. І як в акваріумі, дійсно, ці водорості дуже чисті.

Із собою мандрівник брав близько 30 кг речей та продуктів: намет, одяг, крупи, цукор, сухарики, чай, каву. Все інше докупляв по дорозі, намагаючись обходитися без магазинів.

Михайло Закусилов, мандрівник

- Стараюся докупляти продукти на воді, у бабусь, у селі. Це - сало, яйця, молоко, овочі -помідори, огірки. Таким чином і їм копійка. І я купив свіжі продукти - не травлені, вони для себе їх ростили. А тут я з’явився. І це вигідно.

Михайло розповів, що працює будівельником. Взимку мав багато часу. Тож дивився багато передач про мандрівки, сам мріяв подорожувати. Невдовзі ж задумане втілив у життя. Нині плаває вже чотири роки, постійно розширюючи власну водну географію.

Михайло Закусилов, мандрівник

- Сейм, Десна, Снов - вони невеликі. Дніпро - від Києва до моря. Того року - Дністер, а це - Псел. Усі ріки буду проходити. Мені все рівно, по якій річці плисти. Вони всі красиві. Випав вибір на Псел інтуїтивно. Є у мене друг - Тарас, у Кременчуці. Це була подвійна мета. І Дніпро побачити, і до друга на гостини припливти.

Надалі мандрівник хоче «підкорити» Південний Буг. Більше про свої плани не розповідає, бо зізнається: далеко наперед зазирати не любить, адже живе сьогоднішнім днем.

Стрічка новин