Перевищення норми кишкової палички зафіксували у водоймах Полтавщини

Перевищення норми кишкової палички зафіксували у водоймах Полтавщини

Зокрема, в Полтаві, Кременчуці, Кобеляцькому та Новосанжарському районах.

Спекотливий початок літа змусив мешканців області шукати порятунку на берегах річок та ставків. Та вже на початку липня перевищення норми кишкової палички зафіксували у водоймах Полтави, Кременчука, Кобеляцького та Новосанжарського районів.

На пляжах обласного центру рівень ЛКП (лактозопозитивної кишкової палички) минулого тижня перевищував допустиму норму у 3-4, а подекуди майже у 5 разів. А в Кременчуці цей індекс, норма якого складає 5000 на літр, минулого тижня підскочив аж до 2400000. У 2019 році такий показник тут спостерігався аж у пік сезону, в серпні.

Як розповіла завідувач відділу моніторингу неінфекційних захворювань КП «Полтавськй обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Дишлевич, спека на початку липня сприяла термостатичному ефекту: чим вища температура повітря, тим швидше розмножується кишкова паличка. Влітку лабцентр проводить забір проб води у місцях відпочинку щотижнево по понеділках. Результат отримується за 2-3 дні.

Два улюблених мешканцями обласного центру місця відпочинку, попри зниження температури, і далі загрожують відпочивальникам проблемами. На пляжі №3 (Шевченківського району Полтави) ситуація проти минулого тижня, на жаль, погіршилася. Показник із 15000 підстрибнув до 24000 і перевищує допустиму норму майже у 5 разів. На Центральному пляжі (Київського району) вміст кишкової палички залишився на рівні попереднього тижня – 21000 – і перевищує норму більш як у 4 рази.

Завдяки тому, що спека відступила, у багатьох місцях відпочинку розмноження кишкової палички сповільнилося. Так, на Дублянщині (пляж Подільського району Полтави) показник упав нижче норми і складає 2900 ЛКП. Пляж «Плесо» також зараз безпечний – 3500 ЛКП. Але, за словами Наталії Дишлевич, це не надовго – до наступного відчутного підвищення температури.

У Кременчуці показник ЛКП також знизився. Проти попередніх 2400000 ЛКП зараз він знизився більш як утричі, проте залишається дуже високим – 700 тисяч.

Стрічка новин