Рух вантажівок обмежено

На території України, в тому числі і на Полтавщині, обмежили рух вантажівок на автомобільних дорогах державного значення. Заборони вступили у дію з червня. Це пов'язано із тим, що через спеку великогабаритний транспорт деформує поверхню асфальтобетонного покриття. Із подробицями – Лариса Шило.

Лариса Шило, кореспондентка

- На Полтавщині з початком спеки почали діяти сезонні обмеження, що стосуються руху вантажівок. Тож біля доріг встановили відповідні інформаційні табло, де вказується температура повітря.

А також – температура асфальту, яка на показниках вища за температуру повітря аж на 20 градусів. Заборони вступають у дію з 8 години ранку до 22-ої вечора за умови, що температура повітря – 28 і вище градусів. 

Анатолій Мягкохліб, заступник начальника Служби автомобільних доріг

- З метою попередження цих деформацій ми з 1 червня встановили по області дорожні знаки, 112 комплектів дорожніх знаків, та 10 панно на в’їзді в область для попередження водіїв про те, що рух транспортних засобів загальною масою понад 24 тонни, або навантаженням на вісь понад 7 тонн, заборонено.

Мета обмежень – запобігти руйнації покриття автомобільних доріг. Адже під дією спекотної температури асфальт стає пластичним, можуть утворитись просідання, колійність, інші деформації.

За дотриманням вимог слідкують і працівники Управління Укртрансбезпеки та патрульні поліцейські. Останні поки що обмежуються усними попередженнями, та далі санкції будуть жорсткішими, говорить Руслан Возниця.

Руслан Возниця, пресофіцер управління патрульної поліції в Полтавській області 

- При виявленні великовагових транспортних засобів з такою масою, які порушують рух і рухаються за спекотної температури, зупиняють, попереджають про те, що це шкодить дорогам. Водії здебільшого ставляться з розумінням. Зупиняються та перечікують спеку, і потім вже прямують ввечері.

Патрульні зауважуть – серед плюсів таких обмежень й те, що під час спеки водії неуважні та втомлені. Тож подібні заборони можуть запобігти ДТП.

Стрічка новин