Вчителька з Полтави плете народні ляльки-мотанки

Ляльки з листя кукурудзи та очерету. Полтавка Тамара Пилипенко плете мотанки з природніх матеріалів. Каже: робить це, щоб зберегти автентичність української мотанки. Жінка – педагог, й вчить робити ляльки-мотанки своїх учнів. За двадцять п'ять років майстриня сплела більше півсотні мотанок.

- Тамара Пилипенко плете мотанку: «Ось ми силует вже маємо й додаємо спідничку: також листочки нарощуємо навколо талії. Таким чином у нас буде лялечка»

Полтавка Тамара Пилипенко показує, як плести ляльки-мотанки. Їх майстриня виготовляє з кукурудзяного листя, рогозу, колосків пшениці та вівса, й сухих диких трав. 

Тамара Пилипенко, майстриня  

- Природній матеріал не має хімічних домішок. Я можу його заготувати, скільки потрібно – це не потребує матеріальних великих затрат. Головне – влітку зробити ці всі заготовки, щоб можна було потім гарно висушити, а взимку вже можна працювати, зволоживши їх водою.

Тамара Пилипенко працює вчителем образотворчого мистецтва. На уроках разом з учнями плете ляльки-мотанки. Своїх вихованців майстриня забезпечує матеріалом для мотанок. Тамара Пилипенко пояснює, чому використовує природну сировину.

Тамара Пилипенко, майстриня  

- Вибрати такий матеріал, який буде доступний і легко конструюється. Тому що в мене учні все ж таки 5-7 класи – невеликі. Природній  матеріал настільки виховує у дитини працелюбність, тому що він розвиває і тактильні відчуття, і маємо можливість добирати колір. Тому тут і флористика, і колористика.

Майстриня розповідає: мотанки плете двадцять п’ять років. За цей час виготовила понад півсотні ляльок. Її роботи були на виставці у Полтавській обласній бібліотеці. Свої мотанки Тамара Пилипенко дарує друзям та знайомим.  

Тамара Пилипенко, майстриня  

- Оскільки я позиціоную себе як українка, мені хочеться повернути наші оті древні навички. Адже я росла у бабусі й бачила, як вона ще працювала за отаким станком, як оце в мене лялька працює. Й я пам’ятаю, як бабуся сама добувала такі матеріали й розповідала, як це робиться. Тому я хочу це все зберегти й передати наступним поколінням.

Нині Тамара Пилипенко готує п'ять ляльок для щорічної всеукраїнської виставки «Кращий твір року». Захід має відбутися в серпні у Києві. 

Стрічка новин