Із колишнього полтавського заводу "Знамя" можуть утилізувати марковані хімічні речовини

Із колишнього полтавського заводу "Знамя" можуть утилізувати марковані хімічні речовини

У Полтавській ОДА відбулася нарада під головуванням заступника голови ОДА Євгена Грекова з питань утилізації небезпечних хімічних речовин, які перебувають на балансі ДП «ВО «Знамя». До обговорення запросили Управління з питань цивільного захисту, представників профільних департаментів ОДА, державної екологічної інспекції, ГУ ДСНС, нацполіції, СБУ.

Арбітражний керуючий заводу «Знамя» Володимир Несвіт розповів, що на території колишнього державного оборонного підприємства з 1964 року зберігаються хімічні речовини 1 класу небезпеки. Деякі з них уже прострочені, деякі без будь-якого маркування.

Представники кампанії «Утільвторпром», яка за договором буде проводити утилізацію, зробили попередній огляд хімречовин. Промарковані готові переробити відразу, а немарковані речовини ще треба відсилати в Київ на експертизу. Потужності підприємства дозволяють утилізувати до тонни хімічних відходів за годину. До 20 лютого на підприємстві мають скласти кошторис утилізації ідентифікованих речовин. Євген Греков доручив створити комісію зі спецслужб, які будуть присутні при пакуванні й завантаженні хімречовин на ДП «ВО «Знамя», а потім поліція має забезпечити супровід вантажу до Одеської області.

На нараді також обговорили необхідність проведення екологічного аудиту та аналізу грунтів на ДП «ВО «Знамя».

Стрічка новин