Альтернативне опалення у школі

Відходи від обмолочення соняшника та подріблену деревину використовують як паливо для обігріву школи в селі Малий Бакай Решетилівського району. Поруч із навчальним закладом побудували мобільну котельню на альтернативному паливі. Про це розповів директор школи Григорій Павлинський. За його словами, котельню встановили двоє місцевих підприємців. Інженер-механік Віталій Непийпа каже: котельня працює цілодобово. У ній паливо згорає повністю й віддає максимальну кількість тепла. Котельня опалює школу площею понад дві тисячі квадратних метрів, розповів Віталій Непийпа.

Це – загальноосвітня школа у селі Малий Бакай Решетилівського району. Навчальний заклад опалює котельня на альтернативному паливі. Інженер-механік Віталій Непийпа каже, що у котельні є бункер для палива та два модулі: в одному – автоматика для контролю роботи котла, у другому модулі – котел для спалення біомаси.

Віталій Непийпа, інженер-механік 

- Біомаса включає у себе великий перелік палива – це і деревна тріска, відходи соняшника, палети. Тирсу можна, відходи від меблевої промисловості, від пилорами.

Віталій Непийпа розповідає: котел та його обладнання – німецького виробництва. Потужність котла – 99 кіловат. 

Віталій Непийпа, інженер-механік

- Котельня була запущена 28-го грудня. Безпосередньо приїжджав представник компанії Heizomat – Андрій Вітушка. Було налаштування даного обладнання. Розхід пального... Я приблизно скажу розхід по щепі: він становить десь близько 8-10 кубів щепи – це на робочий тиждень, тобто, на 5 днів, при температурі на вулиці 0 - + 4 градуси.

Григорій Павлинський, директор Малобакайської ЗОШ

- Температура у приміщенні школи зараз 18-19 градусів. Приміщення школи ми опалюємо новим котлом, який був встановлений нещодавно.

Віталій Непийпа, інженер-механік

- Даний котел забезпечує високий коефіцієнт корисної дії за рахунок того, що має топку сферичної форми, яка забезпечує найбільш природнє горіння палива. Також має кругом своєї топки вісім регістрів-теплообмінників. При спалюванні десь близько двох з половиною тонн деревної тріски ми маємо на виході приблизно 30 кілограм золи. Вся робота котельні з моменту подачі палива, чищення теплообмінників, золовидалення є повністю автоматичною.

Для опалення школи мобільну котельню придбали двоє місцевих підприємців: Володимир Вовк та Леонід Непийпа. Останній каже: загальна вартість котла, його обладнання та будівельно-монтажних робіт – мільйон сімсот тисяч гривень. 

Леонід Непийпа, підприємець

- Мета була для того, щоб показати людям, громадянам й тим, хто приймають рішення, що є така можливість – державу так будувати, щоб наші податки використовувались ефективно. Ми отримуємо тепло з відходів біоенергетики (із рослинних решток). Й ми отримуємо вихлопи абсолютно чистого повітря в атмосферу.

Григорій Павлинський, директор Малобакайської ЗОШ 

- Газ, який запланований та оплачується відділом освіти, ми не використвуємо. Тобто у цьому плані ми робимо економію, перш за все, для районної освіти.

Стрічка новин