9 лютого – Міжнародний день стоматолога

Відбілюють зуби, вживляють імпланти, ставлять брекети. А ще - виконують роль психолога, аби заспокоїти пацієнта, який боїться болю. Дев'ятого лютого у світі відзначають Міжнародний день стоматолога. Про особливості професії – у матеріалі Лариси Шило.

У Полтавському обласному центрі стоматології - звичайний робочий день. Звучить бормашина, виблискують інструменти. Кандидат медичних наук Олександр Добровольський, доцент кафедри отопедичної стоматології, говорить - спеціальність обирав, бо знав - Полтавський стоматологічний інститут вважався одним з найкращих у тоді ще Радянському Союзі. Другий подібний виш був лише в Москві. Лікар вважає - полтавські медики марку тримають.

Олександр Добровольський, лікар-стоматолог, доцент УМСА

- Полтавчани не мають скаржитись на своїх лікарів-стоматологів, тому що у нас в Полтаві якісна і дешева стоматологія.

У 2015-2016 роках лікарі-стоматологи працювали добровольцями у зоні АТО. Згадують, для колективу це був неабиякий виклик. Там працювали зрання, адже в надскладних умовах стресу та постійної небезпеки українські військовослужбовці потребували медичної допомоги.

Віктор Харченко, заст. гол. лікаря КП «Полтавський обласний центр стоматології»

- Як ми проїжджали нульовий блокпост і сказали, що до лінії розмежування всього 400 метрів, і якщо будуть стріляти, то можуть попасти, а ми без нічого, влітку у футболах і шортах приїхали, то всі принишкли, як мишки, і сиділи тихо-тихо.

Олександр Добровольський має відзнаку Президента України «За гуманітарну участь в АТО». Його колега та дружина Оксана Добровольська згадує, відпускати чоловіка було складно.

Оксана Добровольська, лікар-стоматолог, доцент УМСА

- Відпускала з великими болем в серці, бо дуже переживала. Постійно переживала і відчувала, що там непросто. Тому цей тиждень був надзвичайно важким для нас, і після того я бачила постійно, як мій чоловік переживає через те, що побачив.

Нині лікарі з ініціативи колеги-волонтерки, лікарки Ірини Каптур продовжують збирати та передавати гуманітарну допомогу українським воїнам. А також - виховувати нове покоління зубних лікарів. Студент Олександр говорить: найважче – опанувати величезний обсяг знань, який вони отримують щодня. На парах вчаться й правильно спілкуватись з пацієнтом, аби заспокоїти його.

Олександр Мамай, студент УМСА

- Кожен пацієнт – це людина, яка потребує твоєї допомоги, він приходить до тебе як до фахівця, якому він може довіритись. Це перш за все. Найголовніше – це довіра між пацієнтом і лікарем.

Стоматологи радять при небезпечних симптомах не відкладати візит до лікаря. А також відвідувати стоматолога для профілактики раз на півроку. 

Стрічка новин