Авторські ляльки Вікторії Балясної

Сотні ляльок на полицях. Такий вигляд має будинок лялькарки Вікторії Балясної із Чутового на Полтавщині. Жінка понад 10 років займається творчістю. Ляльок виготовляє із різного матеріалу, одяг шиє власноруч. Готові творіння дарує, представляє на різноманітних виставках або ж продає. 

Виготовленням ляльок Вікторія Балясна почала займатися понад 10 років тому. Своє перше творіння зберігає на почесному місці. Однієї осені жінка вирішила, що має чимось зайняти голову та руки. Інформацію почала шукати в інтернеті, але її там було мало. Тож жінка записалася на спеціальні курси. 

Вікторія Балясна, лялькарка 

- За три дні мене художник по ляльках, Ірина Єлисеєва - це моя перша вчителька, навчила правильно їх робити. І от все почалося. Потім я була на курсах у Насті Крави, Ольги Егупець, а ще є творчий дует «Аня-Маня».

Крім курсів, неодноразово була учасницею міжнародних конкурсів. Матеріали для ляльок використовує різні.

Вікторія Балясна, лялькарка 

- Пластик, який треба запікати. Він називається Living Doll. Люди пекли пироги, а я – ляльки. Але з ним дуже важко, і він в мене руках тече, тож не виходить. І я перейшла на paper clay, ладолу - пластики, які самі застигають.

Одяг для ляльок шиє сама. Читала книги, вчилася робити викрійки. Скільки виготовила ляльок, жінка не знає, просто їх не рахує. 

Пані Вікторія розповідає: на виготовлення ляльки йде різний проміжок часу. Буває, прийде муза і творіння народжується в найкоротший термін, але деякі екземпляри не даються досить довго. Так було і з цією лялькою. 

- Що я не робила, а вона не виходила така, як в думках. Я її викинула, а тоді дістала і думаю. Я ось її обшию та зроблю костюм. Якщо ні, то я її викину. І отака вона в мене вийшла. Я нею дуже дорожу. Вона показала мені, ти допоможи, а я буду, яка я хочу бути.

Крім того, жінка займається колекціонуванням та реставрацією. Серед ляльок, які вона має, є унікальні екземпляри, яких лише сотні у всьому світі. Кожна красуня має свою історію. Дівчина, прототип цієї ляльки, працювала в магазині суконь. І захотіла приміряти вбрання, а фотограф зробив її світлину.

Образи, які зображує, жінка – вигадує, але при цьому ляльки живі.

Вікторія Балясна, лялькарка 

- Мені треба, що воно було живе. А жива - це ж неправильна. Ми ж всі з вами неправильні. У когось одне вухо більше, у когось - око. Пропорції у нас немає. І вони живі, неправильні ляльки. Люди на них дивляться і хочуть посміхнутися, а для мене це важливо.

Стрічка новин