Цього року синоптики зиму назвали аномально теплою

Мовляв: такої погоди у січні не було вже більше десяти років. Для місцевих ці місяці незвичні. Декому такий температурний режим негативно вплинув на здоров'я, дехто чекав снігу, інші хотіли морозів. А є й ті, кому зовсім незимова погода зіпсувала канікули. Що з цього приводу говорять полтавці, синоптики та чому екологи б'ють на сполох, далі – у сюжеті Марини Покшіної.

Марина Покшіна, кореспондентка

- На календарі – 18 січня, а на вулиці – справжня весняна погода: зеленіє трава та на деревах де-не-де навіть розпускаються бруньки. Така зима для людей незвична. Утім є ті, хто все ще чекає снігу та справжніх морозів.

Полтавка Марина Чорна у парку гуляє зі своєю онукою та її подругою. Розповідає: кожні зимові канікули вони каталися на санчатах та грали у сніжки. Цієї ж зими дівчатам хоч і весело, утім, канікули проводять не так, як планували ще з літа. 

Марина Чорна, полтавка

- Звичайно, зима дуже тепла, неправильна, як на мій погляд, звичайно, немає снігу, немає морозів, а всього цього дуже хотілося б. А найголовніше – це дітям: і гірки, і сніг. Вони позбавлені цієї зими були всього цього. Чекаємо, хоч з одного боку усі радіють європейській зимі, наче не слизько – це найголовніше, а з іншого боку, може, хоч у лютому вони пограються снігом.

Синоптики ж розповідають: така зима для нашого регіону і справді рідкість. Мовляв: грудень 2015 та 2017 були без опадів та цвіли квіти. Однак, тоді у січні та лютому погода була іншою. А ось більше десяти років тому була подібна ситуація із погодою взимку.

Олена Панченко, начальник відділу гідрометзабезпечення Полтавського центру гідрометеорології

- Грудень 2006 і січень 2007 року, там ми побачимо таку ж саму картину. Дійсно, це буває дуже-дуже рідко. Ну, скажімо, за весь період спостереження, теплий грудень і такий теплий січень – це були один раз у 2006-2007 роки.

За словами Олени Паненко, якщо порівнювати з іншими роками, то ця зима – справжня аномалія. Температурний режим зараз, за словами синоптика, притаманний для березня місяця. До кінця січня, переконує спеціаліст, погода суттєво не зміниться. 

Олена Панченко, начальник відділу гідрометзабезпечення Полтавського центру гідрометеорології

- Забігаючи наперед, якщо ми подивимося, скажімо так, на місячні прогнози погоди від відомих міжнародних центрів метеорологічних, то ми побачимо, що поки що всі одностайно прогнозують позитивну аномалію в лютому місяці.

А ось екологи б'ють на сполох уже кілька років. Розповідають: зміну клімату можна відчути уже сьогодні. Мовляв: якщо говорити про температуру з 2004 року, то вона не зменшувалася, а навпаки – йде у бік наростання. А це значить, що зими поступово теплішають. І така аномально тепла зима, переконує представниця ГО «Еколтава» Маргарита Мостова, негативно впливає і на рослини, і на тварин, які тут мешкають.

Маргарита Мостова, представниця ГО «Еколтава»

- Це впливає і на агрофізичні властивості грунту, на те, як він зберігається, взагалі на його родючість. Якщо говорити про птахів, деякі птахи вже залишаються зимувати в Україні, якщо говорити про тварин, то збільшується кількість шкідників, як типових для нас, так і нетипових. Збільшується кількість тварин, які нетипові для нашої зони, а ті, що типові для нашої зони, вони мігрують у інші місця.

За словами Маргарити Мостової, у зміні клімату винні самі люди. Мовляв: вони нераціонально використовують природні ресурси. Тому вона закликає громадян схаменутися і пам'ятати, що після них на планеті ще житимуть люди. 

Стрічка новин