Як реагувати на критику?

Як реагувати на критику?

Критика супроводжує людину все життя. Вона може йти від родичів, друзів, колег, знайомих і навіть випадкових знайомців. І завжди сіє невпевненість у собі, змушуючи людину відчувати власну неповноцінність. З часом постійна критика може породити масу внутрішніх комплексів.

Тому доцільно навчитися реагувати на неї правильно.

Критика рідних. Ситуації, коли родичі критикують просто так, щоб помстися чи по душевній злобі, вкрай рідкісні. Тому вам треба засвоїти, що близькі люди завжди роблять зауваження з метою надати допомогу. Звичайно, іноді така допомога може виявитися ведмежою послугою, але, все-таки, сприймати критику від рідних людей потрібно стримано. Якщо ви більше не в силах терпіти щоденні моралі, заведіть відверту розмову. Спочатку подякуйте родичу за його турботу, а далі поясніть, що вам конкретно не подобається в його словах. Ви рідні люди, тому знайдете компроміс.

Критика друзів. Здавалося б, родичі знають про вас більше, ніж хто-небудь, але нерідко саме друзям довіряєте свої найбільші таємниці. Не забувайте, що друзі теж знають вас дуже добре, за період дружби вони вивчили ваші звички і характер, тому можуть дати слушну пораду. І не ображайтеся, якщо ця порада буде висловлена у вигляді критики. Просто деякі люди, бажаючи добра, можуть висловлювати невдоволення. Прислухайтеся до того, що говорять друзі, якщо вони, звичайно, справжні й вірні.

Критика керівництва. Найперше потрібно зрозуміти просту річ: начальник критикує підлеглих, бо це його обов'язок. Стежити за робочим персоналом непросто. Тому не приймайте зауваження керівництва на свій особистий рахунок. Звичайно, бувають спірні ситуації, але 99 % – це робочі моменти, через які не варто засмучуватися. В такому випадку краще ніяк не реагувати на критику. Зрозуміло, прийміть до уваги, виправте помилки і, можливо, тоді ви будете чути від керівника лише похвалу.

Критика ворогів. Серед ворогів можуть попастися дуже підступні особистості, які не зупиняться ні перед чим. Будьте напоготові. Лихослів'я – одна з їхніх гармат. Деякі можуть розпускати про вас неприємні чутки, і все це доставляє масу неприємностей. Якщо людина йде з вами на контакт, спробуйте поговорити з нею по душах, з'ясувавши, що змушує її діяти саме так. Якщо розмова не вийде або після неї ситуація не зміниться на краще, перестаньте реагувати на те, з чим не згодні чи що, на вашу думку, не характеризує вас.

Коли вас критикують, проаналізуйте, чи є така критика конструктивною, зробивши відповідні висновки. Крім того, спробуйте зрозуміти, чому саме вам постійно роблять зауваження. Розберіться в собі, можливо, ви надмірно прискіпливі і вимогливі до оточення? Може, слід змінити свою поведінку і бути лояльнішим? Чи, може, варто змінити оточення?

Стрічка новин