У Харкові презентували знахідки археологів у Більську Полтавської області

У Харкові презентували знахідки археологів у Більську Полтавської області

У Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна відкрили виставку «Підсумки польових археологічних досліджень 2019 року», яка представляє розкопки археологічних експедицій харківських археологів.

До уваги відвідувачів – цікаві, вражаючі знахідки від археологів та широкий хронологічний охват: від кам’яної доби до середньовіччя.

«У цьому році ми провели науково-дослідні роботи у некрополі Скоробір, в окрузі Більського городища на Полтавщині. Дослідили два кургани. У першому, який був пограбований ще у давнину, знайшли тільки глиняну миску, черпак та бронзову бляшку у вигляді голови тварини, також там збереглись залишки дерев’яної поховальної конструкції. В іншому — поховання зберіглося не пограбованим. Більшість речей вдалось зафіксувати «in situ». Цілісність могили дала змогу встановити риси поховального обряду. У дерев’яному склепі було поховано молоду жінку з прикрасами - браслет, шпильки, намисто, золота діадема. Нам уперше вдалось зафіксувати особливості будови жіночого головного вбрання середини VI ст. до н.е. Поряд з нею були покладені металеве люстерко, посуд, кам’яне блюдо. Цікавим є той факт, що окремо, у південно-східному куті склепу були залишені предмети кінської вузди та військового спорядження, проте поховання чоловіка ми не виявили», – розповідає директорка Музею археології Каразінського університету Ірина Шрамко.

Стрічка новин