У Полтаві вручили міську премію імені Миколи Ярошенка

Нею нагороджують митців, науковців, працівників культури, громадських діячів. Як йдеться в положенні, «Премія присуджується за високі творчі надбання, кращі здобутки, які утверджують гуманістичні й національні ідеали Батьківщини, духовні та культурні цінності українського народу, та є вагомим внеском у розвиток національно-культурного життя Полтави та Полтавщини». Засновником премії, започаткованої у 2010 році за пропозицією колективу Художнього музею, є Полтавська міська рада.

Головна ідея премії – пошанування творчості видатного полтавця, художника-передвижника Миколи Ярошенка. Його ім’я тісно пов'язане з історією створення Полтавського Художнього музею. Митець залишив у спадок рідному місту збірку своїх творів. Його колекція, до якої входило понад 100 картин та етюдів, 23 альбоми з малюнками, а також чимало творів інших художників-передвижників, стала основою збірки, на базі якої у квітні 1919 року було відкрито Полтавську картинну галерею. 

Цьогорічні переможців традиційно визначали у шести номінаціях: образотворче мистецтво: живопис, скульптура, графіка, а ще громадська діяльність, наукові праці та дослідження в області мистецтва, сприяння розвитку Полтавського Художнього музею та поповнення його колекції. Одним з номінантів став полтавський скульптор Сергій Олешко. Митець зізнався, що не знає, за що отримує нагороду. 

Сергій Олешко, скульптор

- В Полтаві робив меморіальну табличку Кукобі, Хмелевському, відлив Нептуна з бронзи, це там, в бік Алмазного.

А ось кандидат філологічних наук, викладач Полтавського педуніверситету Тетяна Луньова розповіла, що отримує премію за мистецтвознавчі наукові публікації, зокрема, в журналі «Образотворче мистецтво».

Тетяна Луньова, кандидат філологічних наук, мистецтвознавець

- Зокрема, це була досить розлога публікація про принципи абстрактного мистецтва. І також були публікації про полтавських художників, полтавські виставки. Друга частина мого доробку – есе, присвячені художникам Полтавщини.

Переможці премії, нагородження якої приурочується до річниці від Дня народження Миколи Ярошенка, отримали дипломи та грошові винагороди. Також цього дня численні відвідувачі мали змогу оглянути виставку творів народного художника України Володимира Колеснікова, створену на основі фондової збірки Полтавського Художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, приватних колекцій та зібрання родини Колеснікових.

Стрічка новин