Парламент прийняв законопроект щодо протидії рейдерству

Фото: Рубрика
Фото: Рубрика

Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроект №0858 із техніко-юридичними правками “Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству”.

Пише Рубрика

Відповідний законопроект у вівторок підтримали 362 народні депутати.

“При впровадженні цього законопроекту Держреєстр і Держгеокадастр діятимуть не в напівавтоматичному, а в автоматичному режимі обміну інформацією, законопроект зобов’язує оцифрувати всі наявні в Держгеокадастрі відомості про раніше видані державні акти та зареєстровані договори оренди та внести ці відомості до кадастру в максимально стислі терміни, і впроваджуються запобіжники щодо підробки документів нотаріального типу”, – повідомив голова парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Сольський (фракція “СН”).

·         Законопроект встановлює, що якщо сторона договору бажає відмовитися від автоматичного продовження договору оренди землі, але не пізніше, ніж за 30 календарних днів до закінчення терміну договору, має подати до Державного реєстру майнових прав заяву про це. В разі відсутності такої заяви після настання відповідної дати закінчення дії договору він продовжується на той самий термін і з тими самими умовами.

·         Орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності, передані в оренду на земельних торгах, не може бути зменшена за згодою сторін протягом терміну дії договору оренди, а також у разі його поновлення, зазначено в документі.

·         Законопроект також передбачає встановлення розміру гарантійного внеску за лотом на рівні 5% від стартової ціни продажу земельної ділянки та 50% стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою, але не менше ніж 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше ніж 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стрічка новин