Чай з дубової кори та коржики з муки та солі

Полтавці спробували їжу часів Голодомору. На Театральній площі ними пригощали студенти Української Академії Лідерства. Вони провели акцію «Непораховані 1932-1933».

На Театральній площі збираються полтавці та студенти Полтавського осередку Української академії лідерства. Саме останні є організаторами акції «Непораховані». Присвячена вона пам'яті жертв голодоморів. 

Дар'я Товстенко, студентка УАЛ (м.Суми) 

- Ми хочемо показати людям, чим люди харчувалися під час Голодомору. Чим люди виживали. Це буде сум з кори, хвоя, і будуть «лєпєшки», зроблені з води, солі і муки. Так люди зможуть відчути на смак всю трагедію Голодомору.

На столі – різні страви. Це їжа, яку готували українці в період 1932-1933 років, щоб вижити в умовах голоду. Полтавці підходять та куштують.

Святослав Власенко, прийшов на акцію «Непораховані» 

- Чай схожий на звичайний лікарський чай. А печиво схоже на сирник. У наш час такого немає. А раніше воно здавалося делікатесом. Коли їси, задумуєшся, що людям їсти не було чого.

За даними Інституту національної пам’яті, від штучного голоду померло від 4 з половиною до 7 мільйонів осіб. Точних цифр немає, адже радянська влада знищувала документи та докази своїх злочинів. Під час оголошення цифр студенти влаштували перфоманс і падали на асфальт, демонструючи, як від голоду в 32-33 роки вмирали люди прямо на вулиці. 

Паралельно діяла і виставка плакатів, що стосуються цього періоду. 

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті

- Якщо ж говорити про Полтавщину, то історики сходяться на цифрі – близько 1 млн. українців загинуло під час голоду. І навіть ця цифра підкреслює геноцидний характер Голодомору. А загалом мета цієї виставки – довести, що Голодомор мав геноцидний характер.

Мільйони українців залишились невідомими, безіменними та Непорахованими. Студенти Академії хочуть привернути увагу суспільства до важливості цієї теми. Так на імпровізованій сцені біля театру Гоголя віршами та піснями згадали події 32-33 років. 

Завершились урочистості ходою до Свято-Успенського собору. Там провели панахиду за душі невинно загиблих від голоду.

Стрічка новин