Не можу прокинутись у дощовий день: пояснюємо, чому

Не можу прокинутись у дощовий день: пояснюємо, чому

Якщо ви сьогодні не змогли відшкребти себе від ліжка, то знайте – ви не  самотні. Це цілком нормально відчувати втому та сонливість у дощовий день.

Ритмічне постукування крапель по підвіконню та темніша, ніж зазвичай, спальня – все це сприяє сонливості. Спеціаліст зі сну доктор Даріус Логмані стверджує, що наша здатність засинати та прокидатись часто регулюється зовнішніми умовами. 

"Якщо ми звикли засинати у повній темряві, то буде важко зробити це, якщо в кімнаті є хоч трохи світла. Теж саме і з пробудженням: прокидатись у темній кімнаті, коли зазвичай за вікном світло, – важко", – пояснює він.

Також нашу втому можна пояснити тим, що сонячне погода сприяє і кращому сну. Таких висновків дійшли дослідники з Медичного центру сну Рочестерського університету. У дослідженні 43 волонтери вели щоденник сну протягом 105 днів. Результати показали, що чим краще була погода, тим здоровіший сон мали люди. Цікаво, що фази місяця в цьому дослідженні не показали значного впливу на якість сну.

Отож, щоб легше прокидатись в дощовий ранок, можна порадити не затуляти штори та впустити в кімнату якомога більше світла. А також не нехтувати спортом, здоровим харчуванням та режимом дня. 

Яка погода на Полтавщині 12 листопада, читайте тут.

Стрічка новин