Предстоятель Православної церкви України сьогодні у Полтаві

Митрополит Епіфаній 5 жовтня приїхав  у наше місто. Побував він на будівництві Свято-Михайлівського храму, в будинку-музеї патріарха Мстислава та у Свято-успенському кафедральному соборі. Та яка мета його приїзду в Полтаву – далі в сюжеті.

Предстоятель православної церкви України Блаженніший Епіфаній у Полтаві спочатку відвідав будинок-музей Патріарха Мстислава. Далі кладе квіти до пам’ятника Гетьману Івану Мазепі. Майже о 14 починається Молебень за Україну в Свято-Успенському кафедральному соборі. 

Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київської і всієї України Блаженніший Епіфаній приїхав на запрошення архієреїв, владики Афанасія та Федора. Розповідає: радий можливості разом молитися і спілкуватися. Владика Афанасій відсвяткував свій ювілей, тому сьогодні його будуть вітати, пояснює Блаженніший Епіфаній. 

Блаженніший Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України

- Вітати його, як одного із ієреїв нашої єдиної помісної православної церкви, засвідчуючи, що у нас немає розділення, усі ми покликані до єдності разом розбудовувати нашу Помісну православну церкву. Ця молебінь засвідчує, що сьогодні вперше ієреї в Полтаві. До цього часу тут не збиралися у Соборі й не молилися, а зараз засвідчили ми нашу єдність і закликаємо усіх православних християн до єдності.

Сама молебінь тривала близько тридцяти хвилин. Потім Блаженніший Епіфаній звернувся до присутніх і закликав їх єднатися. 

Блаженніший Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України

- Ми з вами отримали українську православну церкву, ми з вами отримали Великий Дар Божий – Дар Свободи, який ми повинні цінувати, про який ми повинні дбати, який ми повинні з вами оберігати своєю єдністю, бо ми бачимо, що навколо є багато супротивників, які заздрять нам і намагаються нас розділити.

По завершенню усі присутні виконали «Многії літа».

Далі Блаженніший Епіфаній поїхав на урочистості у Полтавський краєзнавчий музеї імені Василя Кричевського. 

Стрічка новин