«Я чую серцем»

Так назвали виставку дітей із вадами слуху. Відкрилася вона у Полтавській галереї мистецтв. Там представлені різні техніки та тематики. Ініціатором її стала виконуюча обов'язки директора Полтавської спеціалізованої школи-інтернату Олена Яковенко. Їй хотілося, аби про юних художників знали містяни. Про малюнки та їх авторів – далі в сюжеті Марини Покшіної.

На експозиції малюнки дітей із порушенням слуху. Це вихованці Полтавської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів. Зображені на папері звірі, дерева та навіть околиці нашого міста. Все, що навколо нас. Як розповідає виконуюча обов'язки директора навчального закладу Олена Яковенко, про цих дітей знають у різних куточках України. Утім у рідній Полтаві юні художники невідомі. 

Олена Яковенко,  в.о. директора Полтавської спец. школи-інтернату І-ІІІ ст.

- Серед наших учнів є дівчата, які взяли гран-прі на Всеукраїнській виставці серед дітей із порушенням слуху «З Україною в серці». Є діти, які малюють дуже гарно, але, на жаль, свої роботи вони показати ніде не змогли. А галерея дала нам можливість виставити роботи дітей, щоб усі побачили, які в нас є талановиті діти.

Прийшли подивитися на малюнки дітей Юлія Патенко разом із сином Костянтином. Жінка ділиться: роботами захопилася. Зізнається: не думала, що підлітки можуть так свідомо зображувати навколишній світ. Її власна дитина теж малює. Як розповідає Костя: захоплюється роботою з пензликом та фарбами. 

Костянтин Патенко, прийшов на виставку

- А ти сам малюєш?

- Ну да, можу намалювати щось таке: Гаррі Потера, воїн зі скрині або тему осінь.

Юлія Патенко розповідає: буде щасливою, якщо її син у майбутньому буде малювати на такому ж рівні. Бо, мовляв, роботи зовсім несхожі на дитячі.

Юлія Патенко, прийшла на виставку

- Такі талановиті діти, зробили чудові малюнки. Дуже-дуже дорослі, як мені здається. Вони виразили те, що вони відчувають, просто прекрасні роботи.

Організаторка виставки співзасновниця громадської організації «Фонд захисту і підтримки талановитих дітей» імені Кукоби Юлія Іщейкіна. Вона розповідає: ідея була не їхня. Про це попросила Олена Яковенко під час зустрічі в їхній школі.

Юлія Іщейкіна, співзасновник ГО «Фонд захисту і підтримки талановитих дітей» ім.А.Кукоби

- Ми залюбки відгукнулися на це прохання і, як бачете, роботи цих дітей вже тут присутні. Знаєте, на одному поверсі з Рєпіним, Мясоєдовим і Ярошенком. Мені дуже приємна ця акція, тому що вона насправді підкреслила, що ці діти талановиті й допомогла їм себе реалізувати таким чином.

Роботи на виставці дітей різного віку. Діятиме вона до 13 жовтня. 

Стрічка новин