Вчитель – не просто покликання, це – доля

Так стверджує педагог Валентина Холостова. Вона більше тридцяти років працює в школі. Її учні мають багато нагород за перемоги в обласних олімпіадах та МАНі. Звідки вчителька бере сили та як їй вдається бути завжди креативною із школярами – знає Марина Покшіна.

Число, класна робота та тема уроку – так починається кожен ранок вчительки української мови та літератури Валентини Холостової. Педагог цій професії віддана упродовж тридцяти п'яти років. Розповідає: вибір був свідомим та ніколи не шкодувала про нього. Бо, мовляв, з дитинства знає, яка вона вчительська доля.

Валентина Холостова, вчитель укр. мови та літер. вищ категорії КЗ «Полт. гімназія №6 Полт. МР»

- Моя мама була вчителькою, все життя пропрацювала у школі, була вчителем саме української мови та літератури, була директором школи і якось проблеми вибору по закінченню школи в мене не було.

Працює педагог четвертий десяток літ саме у Полтавській гімназії №6. Зізнається: часи були різні. Утім все покинути і почати займатися чимось іншим і в думках не було.

Валентина Холостова, вчитель укр. мови та літер. вищ категорії КЗ «Полт. гімназія №6 Полт. МР»

- Для мене професія вчителя – це моє життя, це – пізнання, це – спілкування, це – радість, це – відкриття. І без цієї професії я життя свого не уявляю.

Валентина Холостова розповідає: за цей час змінилося багато чого: навчальна програма та й самі діти. Як розповідає педагог, за твердженням психологів, покоління змвнюються кожні сім років. Тому, аби бути цікавим учителем – потрібно вчитися усе життя.

Валентина Холостова, вчитель укр. мови та літер. вищ категорії КЗ «Полт. гімназія №6 Полт. МР»

- Потрібно не боятися змінюватися, потрібно вчитися разом із дітьми, потрібно цікавитися тим, що відбувається навколо тебе і тоді ти будеш цікавий дітям, цікавий собі, цікаво буде працювати з дітьми.

Неабияка відповідальність покладена на самого вчителя, розповідає педагог. У Валентини Холостової зараз одинадцятий клас. А значить – випускний. Діти вчаться за профільною математичною програмою. Утім серед них є і переможці обласних олімпіад та МАНу з гуманітарних дисциплін. Ольга Світлична і стала володаркою першого місця у малій академії наук. Вона розповідає: усі стараються, аби не підвести свого вчителя. Мовляв: вона у них «горить цією справою».

Ольга Світлична, учениця 11 класу  КЗ «Полт. гімназія №6 Полт. МР»

- Тобі самому більше хочеться досягти успіху, адже намагаєшся не підвести і показати якомога кращі результати, аби старання вчителя не були марними.

Інша учениця Анна Мельник розповідає: Валентина Холостова навчила їх любити рідну мову. Завдяки їй українську хочеться більше і глибше вивчати. Навіть одинадцятикласниця розуміє: від подачі вчителя свого предмету залежить і ставлення до нього учня.

Анна Мельник, учениця 11 класу КЗ «Полт. гімназія №6 Полт. МР»

- Коли вчитель дає якісь приклади з практики і якось робить урок цікавішим і вчити його хочеться більше.

Вчитель Валентина Холостова розповідає: її робота не просто навчити дітей писати та читати, вона повинна донести до них для чого це потрібно. Щоденні перевірки сотень дитячих зошитів, опрацювання помилок та досягнення успіхів – це праця багатьох років, зізнається педагог. Загалом у Полтаві цього року День вчителя святкують близько п'яти тисяч педагогів. У 2019 це свято припало на 6 жовтня. 

Стрічка новин