Триває оздоровча кампанія учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1

Триває оздоровча кампанія учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1

Комплексний підхід до вирішення питання оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, дозволить скористатися пільговим правом на санаторно-курортне лікування у поточному році 1738 особам зазначеної категорії.

За рахунок коштів державного бюджету (6 млн грн) обласного (2 млн грн) та бюджетів районних, міських, сільських, селищних рад (0,3 млн грн) санаторно-курортним лікуванням передбачено забезпечити 1115 осіб із числа громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. За самостійним вибором компенсацію, замість санаторно-курортного лікування, отримали 623 особи.

У поточному році громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, для оздоровлення обрали 34 санаторно-курортних заклади. Оздоровились 585 осіб.

Для забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, яким встановлено 1 групу інвалідності, пов’язану з наслідками Чорнобильської катастрофи, та які потребують супроводження до санаторного закладу, збільшено виплати з обласного бюджету матеріальної допомоги на придбання путівки особі, супроводжуючій пільговика, в поточному році до 6 тис. грн (у 2018 році виплата складала 5 тис. грн).

Запроваджений із 2018 року в межах обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області новий напрямок, який передбачає виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, в санаторно-курортних закладах, розташованих на території Полтавської області, в сумі фактично здійсненої доплати за оздоровчі послуги, але не більше 4 тис. грн, (у 2018 році – не більше 2 тис. грн) розширив можливості вибору пільговиками для оздоровлення місцеві санаторії. Нині таку допомогу отримали 119 осіб.

Одночасно з проведенням оздоровчої кампанії 2019 року органи соціального захисту населення області проводять прийом заяв для взяття на облік на забезпечення санаторно-курортним лікуванням чи (за вибором пільговика) на виплату компенсації замість путівки у 2020 році. Інформація про чисельність громадян, взятих на облік на забезпечення санаторно-курортним лікуванням чи на виплату компенсації замість путівки у наступному році, формується органами соціального захисту населення до 15 жовтня поточного року та подається до Мінсоцполітики для виділення області коштів на оздоровлення пільговиків у наступному році.

Радимо громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та батькам дітей з інвалідністю, які не звертались у поточному році до управлінь соціального захисту населення стосовно постановки на облік на оздоровлення, подати до 15 жовтня заяви на забезпечення санаторно-курортним лікуванням у наступному році чи на отримання компенсації замість путівки з метою включення до потреби на виділення області коштів з державного бюджету в 2020 році.

За матеріалами департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Стрічка новин