Електронні сервіси служби зайнятості у смартфоні

Електронні сервіси служби зайнятості у смартфоні

Діджиталізація сервісів стала звичною справою і сприймається користувачами, як ознака зручності й доступності послуг. Служба зайнятості теж прагне наблизити соцпослуги до роботодавців та шукачів роботи, тому активно впроваджує електронні сервіси з використанням інтернет-технологій.

За останніми соціологічними дослідженнями 5% населення хоча б раз скористалися адміністративними послугами онлайн. Найбільш популярними серед респондентів виявилися цифрові сервіси таких державних установ: Міністерства соціальної політики (47,4% респондентів), Міністерства юстиції (30,3%), Державної фіскальної служби (22,6%).

Державна служба зайнятості на своєму сайті https://www.dcz.gov.ua/ також надає громадянам можливість самообслуговування та швидкого пошуку необхідної інформації з питань зайнятості: вакансій та резюме по всій Україні, подання звітності, реєстрації на прийом до фахівців, профорієнтаційне  тестування  тощо. Залежно від потреб клієнта доступні такі корисні дистанційні онлайн-сервіси як «Електронний кабінет роботодавця», «Електронний кабінет безробітного», «Електронна черга», профорієнтаційна платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа».  

«Електронний кабінет роботодавця»  передбачає:

- подання звітності до центру зайнятості в режимі онлайн,

- перегляд стану укомплектування заявлених вакансій та кількості направлень центром зайнятості претендентів на роботу,

- моніторинг договорів на організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру та працевлаштування після професійного навчання,

- самостійний пошук актуальних резюме шукачів роботи та інше.

«Електронний кабінет безробітного»  дає змогу зареєстрованому безробітному: створити власне резюме; здійснити підбір роботи; ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість; дізнатися про можливість професійного навчання; отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю; переглянути дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості; дізнатися про заходи, які заплановані у центрах зайнятості, та записатися на ті з них, що зацікавили.

«Електронна черга» дозволяє, не виходячи з дому та не витрачаючи часу та коштів на проїзд, записатися на прийом до спеціаліста будь-якого центру зайнятості України. Якщо особа успішно пройшла  реєстрацію, їй потрібно просто в зазначені дату і час звернутися до відповідного центру зайнятості, маючи при собі документи, необхідні для вирішення питання.

«МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа» онлайн-платформа профорієнтації та розвитку кар’єри стане у нагоді тим, хто потребує допомоги у вирішенні таких питань як вибір або зміна професії, побудова свого кар’єрного шляху, визначення власних професійних інтересів, здібностей, психологічних схильностей.

Для зручності своїх клієнтів служба зайнятості представлена також у соціальній мережі FacebookДо речі, на сторінці Полтавського обласного центру зайнятості у  Facebook можна ознайомитись із новинами служби та отримати цікаву інформацію.

Facebook Jobs - додаток із пошуку роботи. Ви можете самостійно обирати регіон пошуку вакансій та категорію. Цей додаток дозволяє одразу переглядати профіль роботодавця та швидко надсилати йому свої дані.

Не обминула увагою служба зайнятості і популярний відеохостинг YouTube. На каналі служби є можливість переглянути Відеорезюме та Відеовакансії. Всім зацікавленим у поширенні власної інформації в такому форматі радимо звернутися до найближчого до вас центру зайнятості. Його фахівці допоможуть у створенні відеороліка та розміщенні його на YouTube-каналі служби.

За інформацією департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Стрічка новин