В обласній бібліотеці пройшли «Сухомлинські читання»

101-річниця від Дня народження Сухомлинського. До цього дня у місті вже почали проводити заходи. У Полтавській обласній науковій бібліотеці імені Котляревського пройшли «Сухомлинські читання». Говорили про письменника й педагога, про його творчу спадщину та внесок у сучасну освіту.

Першою з вітальним словом до присутніх звернулася доктор педагогічних наук Ольга Федій. Вона розповіла: педагогічну спадщину Василя Сухомлинського науковці вивчають в різних куточках світу. Мовляв, такого рівня вчителя поки не було.

Ольга Федій, завідуюча кафедрою початкової освіти ПНПУ ім.В.Короленка

- Одностайна думка вчених в тому, що Василь Сухомлинський може лише здаватися простим, на перший погляд при ознайомленні з його творами. Воно дуже легко читається: його думки, бо вміє людина – філологічна освіта. Але це лише на перший погляд, постать його і його спадщина, вона наскільки, цитую наших дослідників: «наскільки загадкова, як і сам процес виховання». Тобто, нам потрібно ще багато зусиль докласти, щоб зрозуміти й до кінця вивчити, розкодувати те педагогічне, скарби – це так можна назвати.

Окрім розповіді про письменника й педагога, Ольга Федій презентувала свою працю про Василя Сухомлинського. 

Наступною виступає кандидатка педагогічних наук Юлія Павленко. 

Вона розповіла: крім вчителювання, Василь Сухомлинський написав ще й багато казок для дітей. В них, за словами Юлії Павленко, не лише учні, а й їхні батьки знайдуть багато добра та повчань.

Юлія Павленко, доцент кафедри початкової освіти ПНПУ ім.В.Короленка

- Я вважаю, що Василь Олександрович, він справді особливий педагог, особлива людина, тому що такого «величезного серця», як у нього, не було більше ні в кого. До речі, він був поранений на війні, і носив він саме в серці шматок кулі, і тому його педагогіка й називається «педагогікою серця».

Далі аспірантка кафедри Полтавського національного педагогічного університету імені Короленка Антоніна Заїчко провела майстер-клас, так звану «бібліотерапію».

Антоніна Заїчко, аспірантка кафедри початкової освіти ПНПУ ім.В.Короленка

- Його педагогічна спадщина наскільки велика, що не лише 100 років можна говорити, а навіть і тисячу, тому що, досліджуючи його спадщину, ми знаходимо все нові й нові ідеї сучасності, які втілюються і сьогодні.

По завершенню присутні на заході переглянули фільм про Василя Сухомлинського. 

Стрічка новин