На Полтавщині правоохоронці затримали лідера та учасників етнічної злочинної організації

На Полтавщині правоохоронці затримали лідера та учасників етнічної злочинної організації

Ватажок злочинного угруповання розшукувався Інтерполом за вчинення вбивства на території іншої держави. Починаючи з 90-х років, затриманий керував кримінальним угрупованням на Донеччині, згодом поширив свій вплив на Запоріжжі та Полтавщині. Учасники ОЗГ спеціалізувалася на рекеті, викраденні людей, торгівлі зброєю, погрозах, фізичних розправах та замовних вбивствах. Зловмисникам інкримінують скоєння злочинів передбачених шістьма статтями Кримінального кодексу. Про це повідомив перший заступник Голови Нацполіції Євген Коваль. 

Працівники Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України встановили злочинне угруповання, яке займалося вчиненням тяжких та особливо тяжких злочинів на території України та за її межами. «На чолі» злочинної організації стояв уродженець Республіки Грузія, нині мешканець Києва. 

«Самвел Донецький – найвпливовіший мафіозі, як він особисто себе називав, починаючи з 90-х, керував кримінальним угрупуванням на Донеччині, згодом поширив свій вплив на Запоріжжі та Полтавщині», – розповів Євген Коваль. 

За словами першого заступника Голови Нацполіції, учасники організованої злочинної групи спеціалізувалася на жорсткому рекеті, викраденні людей, торгівлі зброєю, погрозах, фізичних розправах та замовних вбивствах. Крім того, організатор угруповання перебував у розшуку Інтерполом за вчинення умисного вбивства на території Республіки Вірменія.

«Засвітилася» зазначена банда і у столичному регіоні. Житель села Бортничі – чергова жертва. Йому злочинці представилися працівниками Служби безпеки України, силоміць посадили до автомобіля та викрали. Погрожуючи фізичним усуненням, зловмисники вимагали віддати за свою свободу мільйон доларів США. Зловмисник у цій справі виступив у ролі доброго знайомого, який поручився перед «викрадачами» за потерпілого і «домовився» про його звільнення за винагороду – 25 тисяч доларів США. Названу суму одержав.

В Бориспільському районі Київщини та Одесі учасники етнічного угруповання виконували рейдерське захоплення майна. У Полтаві – показово фізично розправилися з власником нежитлового приміщення, який відмовився віддавати своє нерухоме майно. У Києві замовній жертві підпалили автомобіль.

Пересувалися учасники банди на дорогих елітних авто, завжди при собі мали зброю. Окрім того, встановлено, що всі вони вживали наркотичні засоби.

«Спільними, злагодженими діями, після проведення комплексу оперативно-розшукових та слідчих заходів силами працівників внутрішньої безпеки та Головного слідчого управління НПУ, підрозділів стратегічних розслідувань столичної та полтавської поліції, керівництвом Національної поліції України, за процесуального погодження та керівництва Генеральної прокуратури України, було прийнято рішення про фізичне  затримання лідера етнічної злочинної організації та головних його учасників, в тому числі, так званої наводчиці, з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності», – підсумував перший заступник Голови Нацполіції.

У спецоперації по затриманню лідера та учасників злочинного угруповання були задіяні бійці відділу швидкого реагування ДВБ НПУ, полку поліції особливого призначення поліції Києва, оперативники внутрішньої безпеки НПУ та управління стратегічних розслідувань столиці і Полтави, працівники ГСУ НПУ.

У результаті спецоперації затримано 60-річного організатора злочинної групи, його 58-річну поплічницю та двох найближчих виконавців. Проведено понад 50 санкціонованих обшуків за місцем мешкання цих та інших фігурантів кримінального угруповання. Вилучено вогнепальну та холодну зброю, автомобілі, кошти, наркотичні засоби.

Головним слідчим управлінням НПУ, під процесуальним керівництвом ГПУ, готується вручення підозр затриманим за вчинення низки злочинів, зокрема, за: ст.255 (Створення злочинної організації), ст. 189 (Незаконне заволодіння транспортним засобом), ст.296 (Хуліганство), ст.190 (Шахрайство), ч.3 ст.27 ст.122 (Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України.

«Подано до суду клопотання про взяття затриманих під варту без права внесення застави. Повідомлено правоохоронні органи Республіки Вірменія для здійснення розслідування на території України. Крім того, Департаментом внутрішньої безпеки НПУ проводиться перевірка причетності до злочинної діяльності затриманих співробітників окремих підрозділів поліції задля належної правової оцінки та понесення ними відповідальності», – повідомив перший заступник Голови Нацполіції Євген Коваль.

Стрічка новин