Працював інженером, проте пристрасть до фотомистецтва проніс крізь долю

Рік тому майстер кадру пішов з життя.  У Полтавському художньому салоні відкрили виставку пам’яті фотохудожника Миколи Кигима під назвою «Погляд».

Микола Кигим був радіоінженером за фахом. Працював у Полтаві на інженерних та керівних посадах. Але у вільний час фотографував - дітей, друзів, тварин, яблука та квіти у саду. 

Сергій Назаркін, голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України

- Є фотографія, де опалий осінній листочок, і крізь автомобільне скло обріз жінки сфотографований. Є фото жінки літньої, із вогнищем, яке догорає. Знаєте, життя прожите – як оце догорівши вогнище. 

Спокійний, врівноважений. Він створював настрій навкруги, згадує дочка. Був трохи філософом, трохи психологом, і точно - обдарованим художником, який мріяв «впіймати» у об’єктив внутрішній світ людини. 

Катерина Бордин, донька Миколи Кигима

- Батько був надзвичайно творчою особистістю, він і малював, і писав вірші, і також фотографував. Але в фотографії його творчість відобразилась більше всього. 

На виставці - 65 різножанрових фоторобіт. Студійні портрети, замислені профілі,  деякі - стилізовані «під старину», репортажні знімки, миті життя, тварини з наче людськими очима, лілії у вранішньому серпанку.

Катерина Бордин, донька Миколи Кигима

- У батька було те унікальне бачення, яке дозволяло йому помітити абсолютно рідкісні миті, котрі були присутні у повсякденному житті кожної людини, але які не кожен міг помітити.

Стрічка новин