Як підготувати дитину до школи, аби вона не страждала від булінгу

Це питання бентежить мало не кожну родину, дитина якої йде в школу чи дитсадок. Булінг - це агресивна поведінка по відношенню окремої особи або групи з метою приниження. Від нього страждають і кривдники, і жертви. Як попередити ситуацію, щоб дитина не стала учасником конфлікту в навчальних закладах, дізнавалася Марина Покшіна.

Соломія Гутнік вже йде у 2 клас. Дівчинка розповідає: вчитися їй дуже подобається. Утім, є моменти, які заважають цьому. Переконує: поведінка однокласника мало не щодня псує їй настрій. Мовляв: той постійно всіх ображає.

Соломія Гутнік, учениця 2 класу Полтавської спеціалізованої школи №3

- Є в нас там хлопчик один, він усіх ображає. Ну там б'є декого, негативно відгукується, штовхає там. Якщо щось геть погане робить, то розповідаємо вчителю. Виявилося, що він такий злий, бо дивиться на Ютубі якісь відео про зомбі.

А це – учень третього класу. Він також часто без настрою в школі, бо, переконує, його там ображають.

Олександр Савенко, учень 3 класу Полтавської ЗОШ І-ІІІ ст. №38

- Дають чарівних «пенделів», буває штовхають, буває б'ються.

Психологи переконують: в якому статусі дитина буде в школі, залежить тільки від батьків. А саме: як вони будуть себе поводити, як будуть допомагати малечі. Діти, на думку сімейного психотерапевта Марії Фабрічевої, і є відображенням поведінки батьків удома.

Марія Фабрічева, сімейний психотерапевт

- У період перед школою, або перед вступом дитини у дитячий садочок, або в перший клас, рекомендую дорослим знизити або краще закрити всі конфлікти. От серйозно, сядьте за стіл перемовин, переговоріть про все і поставте крапку. Залиште конфліктні ситуації, або на потім, або поставте галочку «вирішено». Чому? Тому що дитина так чи інакше потрапляє в нову соціальну ситуацію, психологічну і емоційну ситуацію. У нього й так буде важкий період адаптації, йому потрібна підтримка, комфорт вдома, відчуття безпеки і спокою.

А от у тренера з джиу-джитсу та айкідо Євгена Донецького – інша думка. Він переконаний: дитина не страждатиме у навчальному закладі від знущань лише тоді, коли буде підготовлена фізично. Саме тому ним було проведене спеціальне заняття для учнів та їхніх батьків. 

Євген Донецький, тренер з джиу-джитсу та айкідо

- Ми показали батькам, які вправи виконувати для того, щоб дитина, падаючи, не травмував голову, це перше. Друге, є декілька дуже небезпечних позицій. Це позиція, коли людина зафіксована зверху й наносить удари, можить душить. Ми показали елементарний вихід дитини з «маунтину», дома ж можна з братом, з однокласником, з сестрою дитина зможе відпрацювати.

За знущання та ображання інших – саме це і називають «булінгом» – передбачена адміністративна відповідальність. Більше того, за дітей до 16 років повністю відповідальність несуть батьки.

Тарас Захаров, адвокат

- У розмірі від 50 до 200 неоподаткованих мінімумів. Це орієнтовно від 850 гривень і більше, ніж 3400. Також передбачена відповідальність у вигляді громадських робіт, тобто, порушника можуть залучати до виконання громадських робіт, там також передбачений відповідний термін.

Соломія Гутнік переконана: вона повинна навчитися давати відсіч кривдникам.

Соломія Гутнік, учениця 2 класу Полтавської спеціалізованої школи №3

- У нас в школі є одна дівчинка, та, яка мене постійно «дістає». Ну і всіма командує. Ну їй потрібно ж дати відсіч, звичайно ж.

Стрічка новин