У Полтавській області мисливці розпочинають сезон полювання на пернатих

У Полтавській області мисливці розпочинають сезон полювання на пернатих

У суботу, 3 серпня, на території Полтавської області розпочинається сезон полювання на пернату дичину. 

Згідно із Законом України «Про мисливське господарство та полювання» строки полювання (конкретна дата відкриття та закриття полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом тижня) та порядок здійснення. визначається користувачем мисливських угідь у межах строків, визначених цим Законом.  Пише  Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства.

 Днями, відведеними для полювання на пернату дичину визначені середа, субота, неділя. Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день не повинна перевищувати 10 та в залежності від видів, а саме:качки -5 голів, лиска-6 голів, кулики -10 голів, голуби -10 голів, перепел -15 голів, фазан -3 голови, гуска – 3 голови.

Полювання заборонено: на відтворюючих ділянках; на відстані ближче 200 м від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей; на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв , споряджених кулями або шротом діаметром більше 5 мм(№ 0000); у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу); на пернату дичину методом нагінки з виставленням номерів.

Під час полювання мисливець повинен мати при собі такі документи: державне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, відстрільну картку користувача мисливських угідь, дозвіл на зберігання та носіння зброї, за наявності мисливських собак – паспорт на собаку. Перед початком полювання всі мисливці повинні пройти інструктаж з техніки безпеки при поводженні зі зброєю та здійснення полювань.

Стрічка новин