Перші порушення на Полтавщині

З початку виборчої кампанії на Полтавщині поліція області зафіксувала 250 звернень громадян про правопорушення виборчого законодавства. З них 27 – у так званий День тиші. Чи спокійним був сьогодні ранок дня волевиявлення – дивіться далі. 

Всі виборчі дільниці відкрились вчасно, о 8-мій ранку. Лише у Кременчуці одна – із затримкою у декілька хвилин. В Полтавському районі зафіксували факт агітації за одного із кандидатів у нардепи прямо на території дільниці.

Юрій Сулаєв, начальник відділу зв’язків з громадськістю ГУ НП в Полтавській області

-Також було повідомлення в Полтаві від чоловіка, який знайшов у списках прізвище своєї жінки, яка вже померла багато років тому. Зараз отримали інформацію від активних кременчужан, що начеб-то здійснюється підвіз виборців на автобусі на вибори – також перевіряємо цю інформацію.

Порушення в день тиші в основному стосувались розклеєних рекламних плакатів на вулицях міста.
А також у виборчій дільниці №531216 зафіксували фотографування бюлетня. Спостерігач каже – часто так вчиняють люди, які продають голоси.

Ярослав Земляной, спостерігач
- Вони ж таким чином фотографують бюлетень із поставленою галочкою, таким чином підтверджують, що проголосували за того чи іншого кандидата. І на виході вже отримують гроші. Таке, на жаль, трапляються, і наша задача, спостерігачів та членів комісії, – запобігти цьому.

Проте, цього разу все вирішили мирно. Склали протокол про адміністративне правопорушення.

Альона Салама, голова ДВК №531216

- О 8:30 прийшла жіночка, і ми побачили порушеня, що фотоспалах був. Поліціянти прийшли, викликали чергових, оформили протокол. Комісія дозволила їй проголосувати, так як бюлетень був пустий. Вона ще не голосувала. 

Біля кожної виборчої дільниці чергують поліцейські наряди. Якщо Ви помітили порушення, що стосуються виборчого процесу, звертайтесь до поліціантів безпосередньо. 

Стрічка новин