Столичні актори у Полтаві показали виставу «Три товариші»

Про дружбу, побратимство і любов, пронесені крізь війну. Актори Національного драматичного академічного театру імені Франка відіграли у Полтаві виставу «Три товариші», поставлену за однойменним романом Еріха Ремарка. Головну ж роль виконав діючий міністр культури України, за сумісництвом – актор Євген Нищук.

«Три товариші» у Київському театрі Франка поставив режисер Юрій Одинокий. Це розповідь про втомлених подіями Першої світової війни молодих людей, які не можуть оговтатись від її жахів. Тамують страх у міцному алкоголі, шукають сенс у дружбі, вірять у кохання.

Євген Нищук, міністр культури України, народний артист України

- Це дуже велика, епічна робота. Але вона про зараз. Вона дуже актуальна. Вона просто потрапляє в точку до всіх тих сенсів і процесів, які переживає наша держава.

П’єса, її події і діалоги максимально наближені до оригіналу – роману Ремарка. Виконавиця ролі Патрісії Хольман Анжеліка Савченко отримала премію «Київська пектораль» у номінації «Краща актриса». 

Анжеліка Савченко, актриса Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка

- Взагалі кохання грати дуже складно. Тому що треба бути дуже чесним. Це просто, здається мені, сповідь. Складнощі були в тому, щоб зрозуміти, як жінка відкривається поряд з чоловіком, як вона міняється.

Вистава не лишає гіркого післясмаку, говорить Євген Ніщук, навпаки – залишає з надією. 

Також міністр поділився: попри високий статус, радий «пітніти» на сцені поряд з колегами. Хоча нині свою основну місію вбачає у розвитку сучасного мистецтва, кіноіндустрії, ремесел, бібліотечної та музейної справи держави. 

Євген Нищук, міністр культури України, народний артист України

- Культура не є чимось обслуговуючим і не є чимсь обтяжливим. Насправді засобами культури можна заробляти гроші і покращувати ВВП країни. Це зовсім інше мислення – які можливості є в культурі.

Розлогіше інтерв'ю міністра дивіться у проекті «Гість міста» у понеділок, 17 червня, увечері на нашому телеканалі.

Стрічка новин