З тінейджерами – їхньою ж мовою

В Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбулася зустріч з київською письменницею Ольгою Лілік, яка переважно пише про підлітків і для підлітків. Захід відбувся в рамках бібліотечного проекту «Українські акценти».

Ольга Лілік народилася та проживає у Києві. Вона - лауреатка третьої премії часопису «Березіль». У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара презентувала 2 книги: повість - «Чорний дощ» та роман «Квіти цикорію». 

Головним героєм у повісті «Чорний дощ» є підліток. Видавничий центр «Академія» вирішив поставити цю книгу в лінійку для підлітків. Таким чином виданням зацікавилася як доросла, так і підліткова аудиторія, розповідає авторка. 

Ольга Лілік, письменниця з Києва

- Цього року навесні повість потрапила в короткий список першої підліткової премії. Тобто, підлітки вирішили заснувати свою премію і обирати ті книжки, які цікаві їм. Щоб не доросле журі обирало, а вони самі.

Прототипу героя немає. Проте, авторка писала про свої відчуття, спомини з підліткового віку. Каже, що з підлітками треба говорити чесно. Вступне слово промовила бібліотекарка Олена Колінько. 

Олена Колінько, бібліотекар Полтавської обл.бібліотеки для юнацтва ім.О.Гончара

- Вражає та сміливість, з якою Ольга Лілік спілкується зі своїми читачами. І попри всю похмурість її творів є те корисне, що можна взяти, винести з її текстів.

Роман «Квіти цикорію» минулого року вийшов також у видавничому центрі «Академія». На зустріч прийшло чимало дівчат та хлопців 16-років. Книгою зацікавилися.

Стрічка новин