У Шумейковому урочищі вшанували полеглих у Другій світовій війні

У Шумейковому урочищі вшанували полеглих у Другій світовій війні

Нагадаємо, 20 вересня 1941 року в Шумейковому урочищі колону штабу Південно-Західного фронту та Військової Ради оточили німці. Намагаючись вийти з ворожого кільця, в низовині загинули близько 800 солдат. Разом із ними загинули начальник штабу В. Тупіков та член Військової Ради фронту М. Бурмістенко. В урочищі, біля джерельця, смертельно поранили командувача Південно-Західним фронтом Героя Радянського Союзу  генерал-полковника Михайла Кирпоноса. У 1976 році в Шумейковому відкрили  Меморіальний комплекс воїнам Південно-Західного фронту.

93-річний Петро Дзюба щороку приїздить до Шумейкового урочища. Каже, років два тому був тут разом зі своїми фронтовими побратимами. Нині їх вже немає в живих. У своєму селі Піски Петро Дмитрович  уже один ветеран із тих, який воював у Другій світовій війні. Згадує, як 18-річним юнаком у вересні 1943 року пішов на війну. Був на Ленінградському фронті й виконував обов’язки зв’язківця. Пройшов усю війну. І досі пам’ятає День перемоги.

"О 2 ночі нас підняли по тривозі. Було це 2 травня 1945 року. Командир оголосив: війна скінчилася. З нами служило багато жінок. Тож були і сльози, і сміх", ­ – розповів Петро Дзюба.

Ніна Стендик проживає в селі Ісківці Лохвицького району. Жінка  принесла до меморіалу букет квітів. Про події, які відбулися в Шумейковому урочищі, їй розповідала мама.

"Три дні тут тривав бій. Чути було вибухи, а над прилеглими селами стояло зарево.  Наші військові виходили з оточення. Хто був сильніший, виносив поранених. Говорили, що вони йшли до Сенчі. І кажуть, але я не знаю чи справді так було, у районі Сенчі стояв німецький кулеметник і розстрілював наших хлопців. Але місцевим вдалося й декого врятувати", – розповіла Ніна Стендик.

Після концерту, присвяченого Дню пам’яті та примирення та 74-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, керівництво області, ветерани, школярі та військові поклали квіти до монумента "Вічного вогню" та місця першого захоронення командувача військом Південно-Західного фронту генерал-полковника Михайла Кирпоноса. Полеглих у Другій світовій війні бійців вшанували хвилиною мовчання.

За традицією всіх пригощали польовою кашею, повідомили на сайті Полтавської ОДА.

Стрічка новин