Яким буде виборчий бюлетень на виборах президента

Яким буде виборчий бюлетень на виборах президента

Центральна виборча комісія затвердила форму та текст виборчого бюлетеня для голосування на виборах президента України 2019 року. Затверджено форму бюлетеня для голосування як у день виборів, 31 березня, так і для повторного голосування.

Відповідне рішення Центрвиборчком ухвалив 8 березня. Відтак, після скасування реєстрації п’яти кандидатів на посаду Президента України бюлетень для голосування в день виборів міститиме прізвища 39 кандидатів і відомості про них.

Які ще особливості матиме бюлетень для голосування в день виборів:

– текст виборчого бюлетеня друкуватимуть лише з одного боку державною мовою;

– текст друкуватимуть на одному аркуші розміром у 200 х 800 міліметрів;

– виборчий бюлетень матиме пісочний колір;

– виборчий бюлетень міститиме двотоновий водяний знак і захисні волокна з використанням захисних графічних антисканерних елементів;

– антисканерні елементи буде виконано з застосуванням захисних фарб, що мають флуоресценцію під дією ультрафіолетового опромінювання, та елемента, який втрачає забарвлення внаслідок термовпливу;

– на кожному виборчому бюлетені за допомогою високого друку з застосуванням захисної фарби, що проявляється на його звороті, буде відображено номер виборчої дільниці.

Крім того, комісія вирішила, що виборчі бюлетені виготовлятимуть для кожної звичайної та закордонної виборчої дільниці у кількості, що на 0,5 відсотка перевищує число виборців, що, за даними Держреєстру на 7 березня 2019 року, мають стосунок до відповідної виборчої дільниці. Щоправда, є можливим відхилення зазначеної кількості з урахуванням кратності розміщення виборчих бюлетенів у межах поліграфічного листа під час їхнього виготовлення.

Водночас, задля контролю за виготовленням виборчих бюлетенів на державному підприємстві "Поліграфічний комбінат "Україна" ЦВК утворила відповідну контрольну комісію. До її складу увійшли 14 осіб.

Стрічка новин