Полтавський рибоохоронний патруль роз’яснив порядок зариблення водоймищ

Полтавський рибоохоронний патруль роз’яснив порядок зариблення водоймищ

Управління Державного агентства рибного господарства в Полтавській області контролює не лише використання водних об’єктів, а й вселення водних біоресурсів у підконтрольні водойми. Очільниця Управління Оксана Кулинич розповіла, що потрібно для зариблення та за яким порядком воно здійснюється. 

Міністерство аграрної політики та продовольства України регламентуєть проведення робіт із штучного розведення (відтворення), переселення та акліматизації водних біоресурсів (включаючи види, які занесені до Червоної книги України). Відповідно до "Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання". Роботи з вселення проводять у рибогосподарських водних об’єктах загальнодержавного значення, крім водних об’єктів, розташованих у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду. 

Заходи із зариблення можуть здійснювати: установи, організації незалежно від форм власності, громадяни України, іноземці й особи без громадянства, що виконують комплекс робіт з відтворення водних біоресурсів. 

Порядком визначено, що для проведення робіт зі штучного розведення (відтворення) водних біоресурсів виконавці відтворення повинні не пізніше, ніж за два тижні подати до Управління Державного агентства рибного господарства в Полтавській області пакет документів. Зокрема, це заявка на проведення робіт із вселення водних біоресурсів у рибогосподарський водний об’єкт (його частину), біологічне обґрунтування доцільності відтворення (якщо відтворення здійснюється вперше), розроблене науковою установою, ветеринарне свідоцтво (форма №1) про відсутність заразних хвороб, тощо.

Також в Управління потрібно подати графік робіт із вселення водних біоресурсів. У разі настання метеорологічних умов, несприятливих для проведення вселення, виконавець може вносити відповідні зміни у нього. Потрібно представити і ветеринарний документ (форма №1) про відсутність небезпечних захворювань у господарствах, із яких здійснюється перевезення об’єктів відтворення (отримується цим господарством). Якщо на розгляд подано не всі документи, заявку на проведення робіт із вселення водних біоресурсів відхилять. Документи розглядають протягом тижня та приймають рішення про проведення або відмову у проведенні відповідних робіт.

"Не порушуйте чинного законодавства і не здійснюйте зариблення на власний розсуд", - звертається очільниця Управління Оксана Кулинич. 

У разі виникнення питань щодо проведення робіт із вселення водних біоресурсів у водойми звертайтеся до відділу іхтіології та регулювання рибальства Полтавського рибоохоронного патруля за телефоном: 096-907-50-08.

Стрічка новин