Полтавський рибоохоронний патруль все частіше виявляє нічні порушення

Полтавський рибоохоронний патруль все частіше виявляє нічні порушення

За тиждень інспектори Полтавського рибпатруля викрили 66 порушень природоохоронного законодавства зі збитками на 36 022,00 грн.

У період з 26 вересня по 2 жовтня інспектори Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області вилучили 272,1 кг водних біоресурсів. Всього вилучили заборонених знарядь лову (сітні) 25 одиниць, а штрафу накладено на суму 2 720,00 грн.

За цей час склали:

  • 11 актів виявлення безхазяйного майна: вилучили 20 сітних знарядь лову, виявили та вилучили 210,3 кг риби; 
  • 4 адмінматеріали за ч.4 ст.85 КУпАП — а це грубе порушення правил рибальства: вилучили вісім раків 0,4 кг, одне сітне знаряддя лову, нараховані збитки на суму 204 грн;
  • 51 адмінпротокол за ч.3 ст. 85 КУпАП: наклали штрафу за постановами рибоохорони в сумі 2 720 грн, збитки — 51 грн, вилучили 1,4 кг риби.

"Три справи направили судам для відкриття кримінальних проваджень відповідно до ч.1 ст. 249 КК України, оскільки протиправними діями громадян було нанесено істотну шкоду державі у розмірі 35 тис. 767 грн. Інспектори вилучили 60 кг риби, чотири сітних знарядь лову та один гумовий човен", - розповіла начальниця Управління Державного агентства рибного господарства в Полтавській області Оксана Кулинич. 

Для прикладу, 27 вересня о 01:05 годині ночі оперативна група рибоохоронного патруля в складі заступника начальника відділу рибоохоронного патруля № 1 та старшого державного інспектора на території Сулинської затоки неподалік с. Лящівка, Чорнобаївського району Полтавської області затримали громадянина. 

Він здійснював незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову. Так, викликали слідчо-оперативну групу Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Полтавській області для спільного оформлення адміністративного матеріалу, який містить ознаки кримінального провадження. 

За фактами склали адміністративні протоколи щодо грубого порушення правил рибальства, що містять ознаки кримінального правопорушення. Тому матеріали внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань для подальшої передачі в слідчі органи поліції щодо притягнення до кримінальної відповідальності згідно чинного законодавства передбаченого ч.1 ст. 249 ККУ — незаконне заняття рибним промислом.

Стрічка новин