Ціни на овочі "борщового набору" в жовтні зміняться

Ціни на овочі "борщового набору" в жовтні зміняться

У жовтні ціни на овочі борщового набору змінюватимуться різноспрямовано. Цибуля та морква дешевшатимуть, картопля та капуста дорожчатимуть. А ціна буряка лишиться незмінною.

Про це повідомив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

"У жовтні ми побачимо зовсім різні тенденції. Щось буде зростати, щось падати. Єдиної тенденції не буде з різних причин: брак овочів хорошої якості, погодні умови тощо", - сказав Олексій Дорошенко.

Як уточнив експерт, ціна на цибулю лише за останній тиждень зросла на 50%. Це означає, що ціна на неї все ж таки почне сповзати вниз у жовтні, приблизно на 20-25%. Хоча потім знову піде догори. За його словами, у жовтні також, імовірно, зростатиме ціна на картоплю на відсотків 5%. Ціна на капусту також потроху збільшуватиметься. При цьому ціна на буряк лишиться на попередньому рівні, хоча можливі незначні коливання як в сторону збільшення, так і зменшення.

За прогнозом Дорошенка, морква також має подешевшати, оскільки зараз відбулось зростання її ціни, через те, що був певний її дефіцит.

"Але вона ще є на полях. Через дощі її не могли збирати у повному обсязі і тому був штучний дефіцит через погодні умови. З іншого боку, наразі практично зібрані середні сорти моркви, а будуть ще пізні сорти. Завдяки їм ми зможемо оцінити, скільки взагалі зібрано моркви, і таким чином ціна почне формуватись більш стабільно", - додав експерт.

При цьому, як передбачає Олексій Дорошенко, всі інші овочі у жовтні значно подорожчають: кабачки, баклажани, солодкий перець, помідори, огірки.

Стрічка новин