У Полтаві провели футбольний матч між нечуючими дітьми та поліцейськими

Грали на полі школи-інтернату за підтримки управління патрульної поліції та ГО «Перекладачів жестової мови» у рамках проекту «Поліція для всіх». Результат навчання поліцейських жестовій мові, яке проходило протягом місяця, показали під час змагань. Подробиці матчу знає Марина Покшіна.

На футбольному полі школи-інтернату зібралися команди: поліцейські та учні із порушенням слуху. У жовтій формі -  правоохоронці, у блакитній - діти. О 15 годині починається перший тайм. 

Інспектор патрульної поліції Максим Пасинок стоїть на воротах. Говорить: така подія дуже важливо. Часто виникають складнощі у роботі з такими людьми. Крім практики, ділиться поліцейський, отримав задоволення від гри.

Максим Пасинок, інспектор патрульної поліції, лейтенант поліції

- З людьми, які не розмовляють, є певні труднощі. Це - досить цікаво, тим паче не так часто відбуваються дані заходи, тому, думаю, потрібно проводити частіше.

Триває другий тайм. Перемагає команда поліцейських. Серед вболівальників - учениця школи-інтернату Ірина. 

Ірина Кикоть, учениця 9 класу школи-інтернату

- Мене звуть Іра, я вболіваю за команду школи. Зараз рахунок 4:3, мені трішки сумно.

Підтримує свою команду на змаганнях інспектор зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Полтавській області Марина Зінюха. Вона ділиться: за допомогою проекту навчання поліцейських жестовій мові їх робота стала доступною для нечуючих людей.

Марина Зінюха, інспектор зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Полтавській області

- На мою думку, це - дуже важлива річ, дуже необхідна, тому що таким чином, ми стаємо ближче до дітей, ближче до громадян. Вони розуміють, що ми їх підтримка, ми їх опора.

Директор школи-інтернату Ольга Бавикіна також присутня під час матчу. Говорить: ця подія дуже важлива для вихованців, тому що діти засвоюють нові знання.

Ольга Бавикіна, директор Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату

- Розширення кругозору, збагачення словникового запасу і можливість соціально себе адаптувати, тобто на рівні чуючих людей.

Перед третім таймом тренер школярів дає останні настанови.

Матч закінчився. Перемогла дружба. Футболісти та вболівальники фотографуються на пам'ять. Девід Лук'янов - учень школи-інтернату -забив вирішальний гол. Ділиться враженнями.

Девід Лук'янов, учень 7 класу школи-інтернату

- Мені грати з поліцейськими дуже сподобалося. Рахунок 5:5. Перемогла дружба.

Стрічка новин