За місяць браконьєри Полтавщини завдали збитків майже на 87 тис грн

За місяць браконьєри Полтавщини завдали збитків майже на 87 тис грн

В Управлінні Держрибагентства в Полтавській області підбили підсумки роботи за серпень цього року. За місяць патрульні Полтавського рибоохоронного патруля провели 137 рибоохоронних рейдів. Про викриті порушення та завдані збитки розповіла очільниця патруля Оксана Кулинич. 

Протягом серпня інспектори викрили 435 порушень зі збитками на 86912,48 грн. Вони вилучили 1598,55 кг водних біоресурсів, з яких за незаконне придбання чи збут — 48 кг. Крім того, у порушників конфіскували 93 (сітні – 90; колючі – 3) заборонених знарядь лову та 152 (сітні – 150; колючі – 1; із застосування електроструму – 1) за актами безхазяйного майна. Всього у браконьєрів затримали 5 транспортних засобів.

"За підсумками рейдів, 63 справи передали до суду для притягнення осіб до адміністративної відповідальності. Шість справ направлено судами для відкриття кримінальних проваджень. За цей місяць браконьєри завдали серйозних збитків водним біоресурсам. Тому сподіваюсь, що покарання вони понесуть відповідне", — прокоментувала Оксана Кулинич. 

Всього за серпень накладено 76007 грн штрафів, а саме: за постановами судів 60741 грн, за постановами органів рибоохорони 15266 грн. У підсумку стягнуто 26299 грн штрафів, з яких за постановами суду – 12240 грн, за постановами рибоохорони – 14059 грн.

"Для прикладу, 7 серпня близько другої години ночі під час проведення рейду на річці Сула оперативна група рибоохоронного патруля в складі заступника начальника відділу рибоохоронного патруля, старшого державного інспектора та головного державного інспектора зафіксувала порушення. Це грубе порушення правил рибальства викрили поблизу с. Малоселецьке, Оржицького району Полтавської області", — розповіла начальниця Управління Держрибагентства в Полтавській області.

Для встановлення особи та спільного оформлення адміністративного матеріалу, так як в діях затриманого вбачаються ознаки частини 2 статті 249 Кримінального кодексу України, на місце викликали оперативну групу працівників Оржицького ВП Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області. Оскільки порушена стаття — Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом. 

У відомстві закликають громадян бути свідомими та дотримуватися встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію»: 0-800-50-52-50 або на «гарячу лінію» патруля: 096-907-50-08.

Стрічка новин