Як економлять на закупівлях у Полтавській міській раді

Як економлять на закупівлях у Полтавській міській раді

У Полтавській міській раді є більше 50 окремих замовників, які проводили закупівлі через електронну систему Prozorro. У 2017 році усі вони уклали більше 3 тисяч договорів на майже 1,5 млрд грн, зекономивши при цьому 30 млн грн. 

Економія бюджетних коштів - це різниця між плановою вартістю того, скільки хотів витрати на товар, роботу чи послугу замовник та сумою укладеного договору в результаті торгів. У системі публічних закупівель економію можна відстежувати при проведенні відкритих та допорогових торгів, переговорної процедури. Інститут аналітики та адвокації проаналізував кількісні показники закупівель замовників підпорядкованих Полтавській міській раді.

В аналітичному центрі також порівняли і показники закупівель замовників Полтавської міської ради за однакові періоди: перші півріччя 2017 та 2018 років.  

"Ми встановили, що кількість та сума укладених договорів у 2018 році більша. Так само організаторам закупівель уже вдалося і більше зекономити коштів у І півріччі цього року. – розповіла керівник напряму публічних закупівель ІАА Поліна Колганова. – Можемо припустити, що на таку позитивну статистику вплинуло проведення більшої кількості відкритих та допорогових торгів порівняно з І півріччям 2017 року. Хоча замовники Полтавської міської ради не перестають надавати перевагу укладанню прямих договорів".   

Бюджет міста  «витрачають» головні розпорядники коштів – відповідні управління виконкому та підпорядковані ним замовники. Якщо проаналізувати їхні закупівлі, то найбільше другий рік поспіль заощаджує Управління житлово-комунального господарства. У той же час, є структурні підрозділи з нульовими показниками економії. 

В електронній системі закупівель немає даних про деякі управління виконавчого комітету Полтавської міської ради. Це може бути пов’язано з їхнім незначними обсягами витратат на закупівлі. В Інституті аналітики та адвокації радять замовникам проводити більше конкурентних процедур закупівель.  Це дозволить не лише прозоро обирати виконавців, а й заощадити кошти громади.

На обсяги витрат замовників можуть впливати зміни, які вносятьпротягом року до договорів. Вони можуть стосуватися ціни, що впливає на бюджет кожного окремого розпорядника коштів. 

Стрічка новин