Авторська листівка у музеї ім.Котляревського

9 серпня у Полтавському музеї ім.Котляревського відкрилася виставка художниці Лариси Лукаш. Відома вона як майстер розпису по шовку. Сьогодні представлені авторські листівки. Їх створювала протягом десяти років. На виставці експонуються роботи у різних техніках: це колажі з використанням шовку, олійна пастель і монотипія.

Лариса Лукаш, художниця, автор листівок

- Мені хотілося художню листівку – авторську. І от останні листівки, вони зроблені маслом знежиреним з протиранням, з процарапуванням. От ті мені не те що, ближче до душі, але вже там я бачу якусь творчість.

Роботи Лариси Лукаш зберігаються в багатьох приватних колекціях по всьому світу. Одна з них належить полтавському колекціонеру,  прихильнику творчості художниці Олексію Петренку. Завдяки йому виставка стала можливою. Колекціонер самостійно зібрав, систематизував і надав для організації творчий доробок.

Олексій Петренко, видавець, колекціонер

- І оце сьогодні, якби з Ларисою Лукаш, авторкою цих листівок, разом створили цю виставку. Ця виставка унікальна, листівки авторські Лариси Лукаш геніальні, унікальні, творчі, просто красиві.

 Художниця створює неповторні сюжети. Вони наповнені ліризмом. В них завжди присутня жіноча душа, ділиться Інна Якобенко, приятелька Лариси Лукаш. Вона прийшла її підтримати сьогодні.

Інна Якобенка, приятелька автора

- Вона уміє бачити прекрасне в усьому, до чого доторкається, в усьому, на що дивиться. І ми всі дуже цінуємо, її приятельки, спілкування з нею, тому що вона органічна у будь-яких проявах.

На виставці представлено 120 робіт.

Лариса Лукаш, художниця, автор листівок

- Листівки – це перші виставки. Я кажу, що дома у мене нема нічого з лстівок. Їх там замовляють і я роблю.

Познайомитися з творчим доробком художниці полтавці та гості міста зможуть протягом місяця.

Стрічка новин