Жертви грози

За останній місяць від блискавки постраждало 3 людини

Однією з них стала 81-річна жителька села Решетилівського району. До центральної районної лікарні жінку доставили з діагнозом «ураження електричним струмом та гіпертонічний криз». Про подію стало відомо вчора. За попередньою інформацією, травми пенсіонерка отримала від ураження громовицею власного будинку. Рятувальники повідомляють, що загалом з початку літа зафіксовано 14 пожеж, спричинених розрядом блискавки. Частіше за все, додає речниця Головного Управління служби з надзвичайних подій у Полтавській області Світлана Рибалко, пожежі відбуваються у господарчих приміщеннях. Також рятувальники нагадують про правила поводження під час негоди, вони рекомендують:

Уникати відкритої місцевості та води. Ховаючись під деревами, не забувати про те, що блискавка найчастіше потрапляє у найвищі із них. Якщо гроза почалася під час вашого руху на велосипеді або мотоциклі – припиніть рух, залиште їх і перечекайте грозу на відстані щонайменше 30 метрів. Дуже небезпечно під час грози розмовляти по мобільному телефону. Бажано позбутися металевих предметів. Для зменшення ймовірності ураження тіло людини повинно мати якомога менше контактів з землею.

Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків зі ЗМІ ГУ ДСНС у Полтавській обл.

- У разі того, коли йде гроза, щоб вони не виходили з будинку. Найкраще всього – сховатися у будинку, де є громовідвід, і перечекали. Але при тому, вимкнути всі електроприлади, закрити всі вікна, зачинити двері. Тобто, щоб навіть кулькова ось ця блискавка не потрапила до нашого будинку.

Стрічка новин