Майже за півроку будівельна галузь України зросла на 2%

Майже за півроку будівельна галузь України зросла на 2%

Підприємства вже виконали роботи на понад 36 млрд грн. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

“За п’ять місяців будівельні підприємства України вже виконали роботи на понад 36 млрд грн. Це не тільки будівельні, а й монтажні та інші роботи, які виконуються під час нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального чи поточного ремонту. За січень-травень галузь зросла ще на 2%. Це означає, що ми нарешті зрушили з мертвої точки і є всі перспективи, що така позитивна тенденція збережеться і в подальших роках”, – наголосив Лев Парцхаладзе.

За підсумками п’яти місяців індекс будівництва інженерних споруд склав 102,7%, будівель – 101%. При цьому, нове будівництво, реконструкція та технічне переоcнащення становили 80% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти – 10,7% та 9,3% відповідно.

Серед регіонів лідерами за обсягами виконання робіт стали Дніпропетровська (3,9 млрд грн), Харківська (3,9 млрд грн) та Одеська області (3,6 млрд грн), а також Київ (8,9 млрд грн). Лідери за темпами росту – Чернівецька (152,4%) та Рівненська області (124,2%).

Нагадаємо, за словами радника глави “Укравтодору” Олександра Кави, для капітального ремонту доріг, які сполучають населені пункти по всій території України, необхідно виділити 2 трильйони гривень. При цьому, середній ремонт дороги другої-третьої категорії вартує від 10 до 15 мільйони за кілометр.

Стрічка новин